Pražští taxikáři chtějí stanovit minimální sazbu na kilometr. Radní to odmítají

01.03.2012 14:08 | Zprávy
autor: mp

Pražští taxikáři nemají právě nejlepší pověst a to zvláště mezi zahraničními turisty, sami však přicházejí s návrhem, jak vylepšit své vlastní služby. Stanovte nám minimální cenu za kilometr, vzkazují taxikáři radním a to na 17 korunách. Už kvůli tomu podepisují petici. Pražská radnice to volání striktně odmítá.

Pražští taxikáři chtějí stanovit minimální sazbu na kilometr. Radní to odmítají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

V pondělí zamíří před pražský magistrát až dvě stě taxikářů. Žádají po radních, aby stanovili minimální cenu za kilometr cesty. Tvrdí, že je to způsob, jak zkvalitnit jejich služby. Radní pro legislativu Lukáš Manhart (TOP 09) ovšem tvrdí, že podobný krok neučiní. Jednak to není legislativně možné a jednak s podobným nátlakem striktně nesouhlasí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Možnost žalovat.“ Kam až Petr Pavel může zajít kvůli reklamě

11:55 „Možnost žalovat.“ Kam až Petr Pavel může zajít kvůli reklamě

„Není to nic nového. Asi před dvaceti roky tady byla billboardová kampaň, kdy byl použit ministr Lu…