Pražští zastupitelé si loni vydělali statisíce korun v městských firmách

11.07.2012 13:45 | Zprávy
autor: vfe

Někteří pražští zastupitelé si loni ke svým běžným příjmům přivydělali statisíce korun tím, že seděli v dozorčích radách a představenstvech městských firem. Vyplývá to z čestných prohlášení o příjmech a majetku za loňský rok, která museli zastupitelé odevzdat do konce června. Nejvíce si vydělali neplacení zastupitelé, naopak radní téměř žádné příjmy mimo svůj oficiální plat neměli, uvedla ČTK.

Pražští zastupitelé si loni vydělali statisíce korun v městských firmách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Povinnost odevzdat prohlášení o příjmech a majetku mají placení zástupci města, tedy všichni radní a uvolnění předsedové zastupitelských výborů. Většina radních neměla žádné jiné příjmy mimo plat, který pobírají za funkci radního. Přiznali i drobné dary v hodnotě několik tisíc korun. Například několik radních za TOP 09 dostalo loni darem fotoaparát od společnosti Pražské služby, v které Praha vlastní necelých 77 procent akcií. Radní ale dar věnovali dětským domovům a školám.

Náměstek primátora dostal hodinky za 65 tisíc

Náměstek primátora Ivan Kabický (ODS) zase přiznal, že dostal od zahraniční společnosti hodinky v hodnotě asi 65.000 korun. K tomu si přivydělal 25.000 korun tím, že sedí v dozorčí radě společnosti Devátá rozvojová. Vlastníkem této společnosti je Praha 9, firma se stará především o privatizaci bytů.

Starostka Prahy 6 Marie Kousalíková (ODS), která v prvních měsících loňského roku pobírala plat jako předsedkyně výboru zastupitelstva, si přivydělala v dozorčí radě Pražské plynárenské Holding 297.000 korun hrubého. Bývalý radní Petr Dolínek (ČSSD) si přilepšil o 210.000 korun hrubého za působení v Pražské energetice (PRE).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…