Před dvěma lety politici křičeli, že jsou Charlie. Teď podporují cenzuru a boj s "nenávistí". Komentátor rozebírá, co se mezitím stalo

07.01.2017 8:48 | Zprávy
autor: vam

Nad druhým výročím pařížských atentátů, ke kterým došlo 7. ledna 2015, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Zbyněk Petráček.

Před dvěma lety politici křičeli, že jsou Charlie. Teď podporují cenzuru a boj s "nenávistí". Komentátor rozebírá, co se mezitím stalo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: I patník je Charlie

Připomíná, že po džihádistickém vraždění v redakci týdeníku Charlie Hebdo a v košer lahůdkářství povstaly politické elity Evropy do boje za svobodu slova ve stylu padni komu padni. „U Charlie Hebdo jiný styl ani nepřipadal v úvahu. Teď je leden 2017 a tytéž elity bojují spíše proti nenávisti i bezbřehé svobodě slova, která může nenávist šířit. Při pohledu nazpět člověka napadá: Vida, jak se mohou změnit priority za pouhé dva roky,“ píše Petráček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Někdo na tom vydělává.“ Plynová zlodějina, připlatíte si. Válka pomáhá

17:00 „Někdo na tom vydělává.“ Plynová zlodějina, připlatíte si. Válka pomáhá

Zásobníky plynu jsou poloprázdné a s pokračující blokací Hormuzského průlivu začínají zaznívat obavy…