Před volbami přivítá Zeman na Hradě návštěvu z USA. Alexandr Vondra k tomu říká...

20.01.2018 14:33

Do České republiky přijede před druhým kolem prezidentské volby zvláštní návštěva. Prezident Miloš Zeman se setká s členem Kongresu Spojených států D. Rohrabacherem. Podle informací serveru Aktuálně.cz je Dana Rohrabacher kontroverzním politikem se silnými vazbami na Kreml, který údajně před prezidentskými volbami přivezl do USA kompromitující materiály na Hillary Clintonovou.

Před volbami přivítá Zeman na Hradě návštěvu z USA. Alexandr Vondra k tomu říká...
Foto: Israel National News
Popisek: Vlajky USA a Ruské federace

Kongresman Spojených států Dana Rohrabacher je jedním z amerických politiků, kteří mají silné vazby na Rusko. Z Kremlu měl údajně přes Vladimira Jakunina, podnikatele a bývalého agenta KGB, získat kompromitující materiály na Hillary Clintonovou. Vladimira Jakunina označuje Miloš Zeman za svého přítele. Nejednou vyrazil na debatní fórum na ostrově Rhodos, které pořádá právě Jakunin. O tomto muži se říká, že má blízko k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.  

Dana Rohrabacher před druhým kolem přímé volby prezidenta přijede do Prahy a setká se s Milošem Zemanem. Podle informací FBI se tohoto kongresmana snažily získat ruské tajné služby na svou stranu.

„Kontroverzní kongresmani se v Česku kromě Zemana setkají s předsedou Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomiem Okamurou a s bývalým prezidentem Václavem Klausem. S tím se Rohrabacher zná osobně už řadu let. Nabídku na setkání s americkými politiky dostal také prezidentský kandidát Jiří Drahoš, ten ale odmítl,“ napsal server.   

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Dana Rohrabacher přijede do Česka na pozvání druhého českého prezidenta Václava Klause. Klaus kongresmana pozval během své listopadové návštěvy ve Washingtonu. Rohrabacher byl jedním z mála amerických politiků, kteří hlasovali proti uvalení sankcí na Ruskou federaci. Kongresman se také nijak netají svým pozitivním vztahem k Vladimiru Putinovi.

Alexandr Vondra, někdejší ministr obrany, bývalý velvyslanec v USA, má pro tuto návštěvu poměrně jednoduché vysvětlení. „Je to hodně slabá náhrada, vlastně nenáhrada, za nepřijetí u Donalda Trumpa,“ řekl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …