Předčasné volby. Chce Pekarová i Jurečka

07.04.2021 10:14

Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský v nedělní Partii na CNN Prima News prohlásil, že vláda Andreje Babiše sice ve jménu boje s koronavirem škrtí ekonomiku, ale životy lidí stejně ochránit nedokázala. Mrtvých přibývá a ekonomika se propadá do stále hlubší propasti. Podle šéfa lidovců Mariana Jurečky a předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové přišel čas toto vládní utrpení ukončit předčasnými volbami.

Předčasné volby. Chce Pekarová i Jurečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
reklama

Státní rozpočet už minulý rok skončil s velkou sekerou, letos to dopadlo stejně a pravděpodobně se to příliš nezmění ani příští rok. Nejvyšší kontrolní úřad přitom oznámil, že kabinet Andreje Babiše se na koronavirus a řešení pandemie často jen vymlouvá a čerpá velké částky z dluhů na běžný provoz státu.

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

33%
67%
hlasovalo: 8272 lidí

Koronavirové statistiky navíc ukazují, že vláda sice ve jménu boje s pandemií koronaviru škrtí ekonomiku, ale životy lidí tím nezachránila. Zatímco v Izraeli s 8,2 miliony obyvatel zemřelo ve spojitosti s covidem asi 6 200 lidí, v České republice s 10,5 miliony obyvatel už je to přes 27 300 lidí.

Na to, že výsledky Babišovy vlády v boji s covidem jsou v podstatě tristní, upozorňoval v nedělní Partii na CNN Prima News předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský.

Psali jsme: Rychetský v Partii: Výsledek vlády je skutečně tristní. Připravili lidi o svobodu, ale zdraví neochránili

Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a předsedy lidovců Mariana Jurečky, kteří jsou společně s ODS členy předvolební pravicové koalice Spolu, Andrej Babiš opakovaně dokazuje, že je tak mizerným premiérem, že by měl kývnout na uspořádání předčasných voleb a neprotahovat tak krizi v České republice až do podzimu.

„Než dělat kosmetické změny ve vládě pár měsíců před volbami na přání prezidenta, nebo zde mít úřednickou vládu bez důvěry, pak považuji za férovější, rozpustit sněmovnu a do prázdnin realizovat předčasné volby,“ napsal Jurečka na Twitteru s odkazem na mnohokrát zmiňovaný dnešní vyhazov Roberta Plagy a Jana Blatného z vlády, o kterém ale zmínění pánové nic netuší. Alespoň to tvrdí.

Markéta Pekarová Adamová byla ještě ostřejší.

„Vládu přátel Miloše Zemana zde máme již teď (čest pár výjimkám). Nechceme tu ale místo ní mít vládu nejlepších přátel Miloše Zemana. To už by rovnou mohla zasedat v Moskvě. Den co den jsme však svědky nebezpečné neschopnosti vlády, ze které by se měla zodpovídat co nejdřív,“ napsala.

Budou předčasné volby?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český  Senát

20:20 Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zm…