Předseda Svobodných nechce bojovat se lží udáváním, ale pravdou

30.04.2022 15:05 | Ze sítí

Fialova vláda o sobě prohlašuje, že je vládou pravice a zárukou svobody. Přitom kroky, které činí, jdou proti svobodě jednotlivce a podněcují v lidech udavačství a práskačství. Alespoň si to myslí předseda Svobodných Libor Vondráček, podle kterého veřejná média označovala podobné kroky během vlády Andreje Babiše za estébácké praktiky.

Předseda Svobodných nechce bojovat se lží udáváním, ale pravdou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček, předseda Svobodných

„Web Branmecesko.cz veřejně vybízí k nahlašování dezinformací a média k tomu mlčí. Na stejnou rovinu tak společně dávají odlišný politický názor s kriminálním činem. Oznamování trestných činů Policii ČR není žádné žalobníčkování. Udávání někoho, že napsal špatný komentář nebo sdílel nějakou informaci, je udáváním. Na to se díváme skrz prsty a rozhodně odmítáme relativizování takového práskačství. Navíc považujeme za velmi nebezpečné, že stát motivuje své občany k podobným činům. Se lží by měl stát bojovat pravdou a k tomu má také motivovat občany,“ uvedl ve svém videu na sociálních sítích Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Jak by boj pravdy proti lži mohl vypadat, nabízí předseda Svobodných vzápětí. „Web Manipulatori.cz pana Cempery zveřejnil, že česká vlajka na profilovce je symbolem kolaborování. To je samozřejmě lež. Ale nebudeme tuto lež potírat tím, že pana Cemperu udáme, ale budeme tuto lež vyvracet jednoduchou pravdou. Nad Pražským hradem nemá vlát vlajka někoho, kdo nám diktoval dříve, nebo někoho, kdo by nám chtěl diktovat nyní. Má nad ním vlát jediná vlajka, a to česká. Jednoduše, chceme být suverénní a nelze připustit, že by mohl kolaborovat někdo, kdo si váží české vlajky,“ uzavírá svůj příspěvek předseda Svobodných Libor Vondráček.   

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

21:22 Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

PUBLICISTIKA, NÁZOR Externí spolupracovník ParlamentníchListů.cz měl tu smůlu, že se v posledním měs…