Předseda ÚOHS potvrdil pokutu půl miliardy za tendr na vrtulníky pro armádu

08.04.2021 6:30 | Zprávy

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 550 milionů korun pro ministerstvo obrany za tendr na armádní vrtulníky.

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu půl miliardy za tendr na vrtulníky pro armádu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Mlsna

Ministerstvo je za 17 miliard korun koupilo od firmy Bell. Pokuta je pravomocná a ministerstvo ji musí zaplatit, uvedl úřad v dnešní tiskové zprávě. Ministerstvo obrany je i nadále přesvědčeno, že postupovalo správně. S rozhodnutím nesouhlasí a bude se proti němu bránit soudně. Pokutu ale zaplatí, sdělil ČTK mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Podle rozhodnutí úřadu se ministerstvo dopustilo přestupku tím, že v rozporu se zákonem uzavřelo smlouvu na nákup víceúčelových armádních vrtulníků s vládou Spojených států amerických dříve, než rozhodlo o námitkách italské společnosti Leonardo, která je výrobcem mimo jiné armádních vrtulníků.

„V rozhodnutí o rozkladu jsem provedl drobnou korekci výroku prvostupňového rozhodnutí, když jsem upřesnil, že ministerstvo nedovoleně uzavřelo smlouvu před doručením rozhodnutí o námitkách, nikoliv před rozhodnutím o námitkách, jak bylo původně uvedeno v prvoinstančním rozhodnutí,“ uvedl Mlsna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Bude vámi slibované referendum?

Dobrý den, zdá se, že se s ANO dohodnete na vládě. Platí nebo neplatí, že je vaší podmínkou, abyste se dohodli a vládu podpořili i referendum o setrvání v EU a NATO? Protože Babiš ho odmítá, tak nevím, dohodli jste se nějak nebo jste o to ani neusilovali a není to už pro vás priorita?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fakta jsou jí ukradená.“ Mladá Pirátka si výstupem v ČT zavařila

19:20 „Fakta jsou jí ukradená.“ Mladá Pirátka si výstupem v ČT zavařila

Nově zvolená poslankyně za Piráty Katerina Demetrashvili vzbudila svými výroky v pořadu Interview ČT…