Představte si: Kancléřka Merkelová a prezident-muslim. Ne, neděláme si legraci. Za pár měsíců…

14.10.2016 18:04

Příští německá hlava státu nemusí být nutně křesťan, jak bylo doposud tradicí, připustil v pátek současný německý prezident Joachim Gauck. Někdejší luteránský pastor dle Deutsche Welle nevyloučil možnost, že by v čele Německa za pár měsíců mohl stanout muslim nebo ateista.

Představte si: Kancléřka Merkelová a prezident-muslim. Ne, neděláme si legraci. Za pár měsíců…
Foto: Pflichtlekture.com
Popisek: Německý prezident Joachim Gauck

„Příslušnost k církvi nepatří mezi požadavky na výkon funkce německého prezidenta, takže náboženská příslušnost mého nástupce je irelevantní,“ zdůraznil Gauck.

Příští německý prezident tak dle jeho názoru může být klidně muslim nebo ateista. Většina předchozích německých prezidentů byla protestanského vyznání, včetně samotného Gaucka, který již ale oznámil, že post obhajovat nebude. 

Deutsche Welle upozorňuje, že se jako o jednom z možných adeptů na prezidentský post spekuluje o Navidu Kermanim, muslimském učenci a spisovateli íránského původu, takže se může reálně stát, že v čele Německa stane muslim.

Gauckova nástupce bude volit spolkové shromáždění 12. února 2017. Server podotýká, že ačkoliv je německý prezident formálně hlavou státu, vyjma určitých ústavních povinností je jeho funkce takřka výhradně ceremoniální. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…