Premiér Sobotka v sídle EU uzavře schválení operačních programů

11.06.2015 6:02

Na okraj summitu Evropské unie se zeměmi Latinské Ameriky a Karibiku se dnes premiér Bohuslav Sobotka v Bruselu zúčastní slavnostní ceremonie u příležitosti schválení operačních programů pro Českou republiku na období 2014 až 2020. Připraveno v nich je zhruba 660 miliard korun.

Premiér Sobotka v sídle EU uzavře schválení operačních programů
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

Předseda vlády podepíše české operační programy po setkání s eurokomisařkou pro regionální politiku Corinou Cretsuovou. Slavnostního aktu se zúčastní i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Po završení procesu schvalování programů Evropskou komisí bude moci následovat vypsání výzev. První z nich už na konci května vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který EK schválila letos v dubnu.

V novém sedmiletém programovém období se snížil počet operačních programů, strukturálních je osm. Doplňují je Operační program rybářství a Program rozvoje venkova.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…