Premiér bude jednat se zástupci Moravskoslezského kraje

07.05.2015 15:47

Vedení regionální tripartity připravilo pro vládu podkladový materiál, v němž je mimo jiné návrh konceptu strategie dokončení hospodářské restrukturalizace a rozvoje Moravskoslezského a také Ústeckého kraje. O budoucnosti Moravskoslezského kraje budou zástupci kraje v pondělí 11. května jednat s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). ČTK to dnes sdělila mluvčí vládního zmocněnce pro oba kraje Jana Dronská.

Premiér bude jednat se zástupci Moravskoslezského kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama
V červenci má být v Ostravě výjezdní zasedání vlády. "Považujeme to za velkou příležitost ovlivnit další vývoj Moravskoslezského kraje, a proto jsme už začali připravovat podklady pro vládu, které odrážejí problémy a potřeby kraje nejen z pohledu útlumu těžby," uvedl vládní zmocněnec Jiří Cienciala. 
   
Podkladový materiál obsahuje výčet hlavních problémů obou krajů zejména z pohledu zaměstnanosti, návrhy systémových i obecných opatření a také 27 konkrétních návrhů opatření. "Za zásadní považuje vedení krajské tripartity, aby Moravskoslezský a Ústecký kraj byly zvýhodněny v programech financovaných z národních zdrojů a zároveň i v nových operačních programech a výzvách, což vychází ze základního principu evropských dotací ve smyslu vyrovnávání hospodářské úrovně regionů," uvedla Dronská. 
   
Velká část návrhů se týká podpory podnikání a vytvoření příznivějších podmínek pro investování pro zahraniční i tuzemské firmy. Cílem je udržet současná pracovní místa a zároveň vznik nových míst ve větší míře. 
   
"Budeme se snažit přesvědčit vládu, že Moravskoslezský a Ústecký kraj potřebují nejen účinná okamžitá opatření, ale i dlouhodobé koncepční kroky, které budou řešit dokončení hospodářské restrukturalizace a další rozvoj kraje. Přestože zaznamenáváme pozitivní zprávy z některých firem, stále nemáme důvod k optimismu, protože obavy z dopadů útlumu těžby jsou značné," uvedl Cienciala. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další mladík u Xavera. Ale jiné kafe: EU a Milion chvilek, jak se to nebude líbit

12:40 Další mladík u Xavera. Ale jiné kafe: EU a Milion chvilek, jak se to nebude líbit

Po Radoslavu Sturmovi se do studia Xavera Veselého podíval další mladík, tentokrát z opačného názoro…