Přestaňte se bránit migraci, kázal eurokomisař národům v EU. A bývalý šéf Lékařů bez hranic se neudržel: Máte patent na rozum?!

27.12.2017 9:01

Někdejší dlouholetý belgický senátor Alain Destexhe ostře reaguje na nedávný komentář evropského komisaře Dimitrise Avramopouluse, který vyzval Evropany, aby se „přestali bránit migraci“. Podle Destexheho jde o další důkaz toho, jak je Brusel ovládán levicí.

Přestaňte se bránit migraci, kázal eurokomisař národům v EU. A bývalý šéf Lékařů bez hranic se neudržel: Máte patent na rozum?!
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu
reklama

Komentář Avramopouluse publikovala redakce serveru ParlamentníListy.cz před několika málo dny. Evropský komisař pro migraci v něm mimo jiné konstatuje, že migraci nelze zastavit. „V prvé řadě je nutné změnit naše postoje. Konečně musíme přijmout migraci, stěhování lidí a rozmanitost jako nový standard a s ohledem na to připravit i naši politiku. V neposlední řadě však musí přijít kolektivní změna našeho myšlení,“ napsal Avramopoulos.

Podle Destexheho zosobňuje komentář Avramopoulose vše, co je špatné na fungování evropských institucí. „Komisař vyzývá ke kolektivní změně našeho myšlení. Ano, jistě. Hloupí obyvatelé našeho kontinentu již nemusí samostatně myslet. Jak měl kdysi ve starověkém Řecku určovat, co je a není pravda, bůh Zeus ze svého Olympu, dnes mají zase patent na pravdu v nejvyšších patrech sídla Evropské komise v Berlaymontu,“ konstatuje ironicky Destexhe.

„Avramopoulos píše, že Evropa nikdy nebude schopna zastavit migraci. Po každých volbách na našem kontinentu je přitom stále jasnější, že většina lidí chce snížit přistěhovalectví a přeje si, aby Evropská unie znovu získala kontrolu nad svými hranicemi. Komisař pro migraci však tento trend odbývá v pár větách. Migraci označuje za emocionální a hovoří o nacionalismu, populismu a xenofobii. Každého kritika migrace označuje za rasistu a zbavuje jej práva účastnit se diskuze.“

„Pokud ještě máme demokracii, tak by přece o své migrační politice měla rozhodovat každá země jednotlivě a samostatně prostřednictvím svého parlamentu. Na něco takového ale Avramopoulos kašle. Podle něj musíme všichni kolektivně a bez rozdílu začít přijímat migraci, stěhování a rozmanitost jako nezpochybnitelnou normu. A hádejte, kdo bude nové normy, třeba velikost jablek či zakřivení okurek, určovat? No přece osvícená Komise! O migraci se nebude diskutovat,“ dodal Destexhe.

„Avramopoulos navíc tvrdí, že jde o morální, ale také hospodářský imperativ. Profesor z Oxfordu Paul Collier přitom ve své studii vyvrací, že by miliony migrantů měly zachránit stárnoucí evropskou populaci. Možná nejsmutnější na celé věci je, že evropský komisař pro migraci není levičák. Je živoucím důkazem toho, jak levicové myšlení ovládá všechny politiky v Bruselu. Pak se ale nesmí on a jemu podobní divit vzestupu populismu,“ uzavírá Destexhe, který byl belgickým senátorem a působil v čele neziskové organizace Lékaři bez hranic.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…