Prezident NKÚ vynadal Rakušanovi: Česká pošta je váš podnik, takže…

23.04.2023 16:12 | Zprávy

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslav Kala by se spíše přikláněl ke kontrole České pošty, ke které úřad tento týden vyzvala Poslanecká sněmovna. Řekl to dnes v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.

Prezident NKÚ vynadal Rakušanovi: Česká pošta je váš podnik, takže…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala

Rozhodnout ale o případné kontrole musí kolegium, tedy širší vedení NKÚ. Úřad naposledy státní podnik kontroloval v roce 2017.

Sněmovna schválila podnět k tomu, aby kontrolu NKÚ uskutečnil bez zbytečného odkladu. Pro podnět ke kontrole hlasovali i poslanci opozice.

„Za sebe bych se k tomu spíš přikláněl. Myslím, že pět let je správný čas. Začíná docházet k určitým změnám, které by bylo dobré vyhodnotit, popsat a vyjádřit se k nim,“ uvedl Kala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

nestačil by podat podnět k trestnímu stíhání za porušování povinností při správě majetku občanů čr ?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetarik123 , 23.04.2023 17:09:21

|  10 |  0

Další články z rubriky

Ministerstvo platí statisíce za propagaci EU. Nikdo se nedívá, ale kasíruje syn ODSáka

8:08 Ministerstvo platí statisíce za propagaci EU. Nikdo se nedívá, ale kasíruje syn ODSáka

Až statisíce korun vynakládá Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) na tvorbu podcastů Evropské fondy …