Prezident Zeman dnes převezme pověřovací listiny od velvyslanců USA či Palestiny

30.09.2014 9:45 | Zprávy
autor: vam, čtk

Nový americký velvyslanec v Česku Andrew Schapiro dnes předá své pověřovací listiny prezidentovi Miloši Zemanovi a oficiálně se ujme své funkce. Mezi ambasadory, které dnes Zeman na Pražském hradě přijme, bude i nový zástupce Palestiny Chálid Atraš. Ten nastupuje po Džamálovi Muhammadu Džamálovi, který zemřel v lednu při výbuchu Semtexu na palestinské ambasádě v Praze.

Prezident Zeman dnes převezme pověřovací listiny od velvyslanců USA či Palestiny
Foto: KPR - Jiří Ovčáček
Popisek: Prezident Zeman při projevu na konferenci Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos

Schapiro přicestoval do Česka v polovině srpna a v úřadu nahradil Normana Eisena, který americké velvyslanectví v Praze vedl od ledna 2011. Oba poslední americké ambasadory spojují úzké vazby na prezidenta Spojených států Baracka Obamu a také české kořeny. Schapirova matka pochází z Prahy, odkud s rodinou utekla v roce 1939 do USA před nacisty.

Předání pověřovacích listin formálně završuje proces nástupu nového velvyslance. Kromě Schapira a Atraše je dnes Zemanovi odevzdají také noví diplomatičtí zástupci Turecka, Finska, Ghany, Norska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

11:08 Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

„Je třeba ukázat naši kolektivní sílu,“ šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář svolává na 21. březn…