Prezident Zeman kondoloval prezidentce Čaputové kvůli nehodě na jihu Slovenska

13.11.2019 18:55

Český prezident Miloš Zeman poslal kondolenční dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové kvůli dnešní srážce nákladního auta a autobusu na jihu Slovenska. Jde o nejtragičtější dopravní nehodu na Slovensku za poslední roky. Nepřežilo ji 12 lidí, dalších 17 je zraněných. Soustrast slovenskému národu vyjádřil na sociálních sítích také premiér Andrej Babiš (ANO).

Prezident Zeman kondoloval prezidentce Čaputové kvůli nehodě na jihu Slovenska
Foto: Repro ČT
Popisek: Prezident Zeman ve sněmovně komentuje státní rozpočet

„Se zármutkem jsem přijal zprávu o tragické dopravní nehodě na jihu Slovenska, která si vyžádala oběti na životech a zanechala za sebou také mnoho zraněných. Slova mohou jen stěží vyjádřit bolest a smutek nad zmařenými lidskými životy. Dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem české veřejnosti vyjádřil hlubokou soustrast. V této pohnuté chvíli jsme myšlenkami s vámi,“ napsal Zeman v dopise, který na webu Hradu zveřejnil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
 
Upřímnou soustrast slovenskému národu dnes vyjádřil i premiér Babiš. „Jsem v šoku a hluboce soucítím se všemi pozůstalými,“ uvedl předseda vlády na twitteru.
 
Nehoda se stala zhruba hodinu po poledni u vesnice Nitrianske Hrnčiarovce nedaleko Nitry na silnici první třídy. Podle portálu tvnoviny.sk nákladní auto přejelo do protisměru a narazilo z boku do meziměstského autobusu, ve kterém cestovali zejména středoškoláci, kteří se vraceli ze školy. Příčina kolize je zatím nejasná.
 
Slovenský premiér Peter Pellegrini kvůli nehodě předčasně ukončil návštěvu Kypru. V prohlášení vyjádřil soustrast pozůstalým. Na místo neštěstí vyrazilo několik slovenských ministrů. Čaputová uvedla, že zpráva o nehodě vyvolává hluboký smutek.
 
Nejtragičtější dopravní nehodou na Slovensku je havárie českého autobusu Karosa firmy Modelárna z Nemošic na Pardubicku v červenci 1995. U Kolárovic v okrese Bytča ve velké rychlosti narazil do svodidel, nehoda si na místě vyžádala 16 mrtvých a 29 zraněných, z nichž jeden po několika dnech zemřel v nemocnici.
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co udělá Putin? Už není cesty zpět, padlo. Expert o Ukrajincích, velké změny

8:35 Co udělá Putin? Už není cesty zpět, padlo. Expert o Ukrajincích, velké změny

Bezpečnostní poradce a bývalý příslušník armádních elitních jednotek SOG Lumír Němec v Událostech, k…