Prezident Zeman půjde k soudu

26.01.2016 10:39 | Zprávy

Obvodní soud pro Prahu 1 předvolal prezidenta Miloše Zemana jako svědka ve sporu o odměnu za právní služby pro ČSSD v kauze Lidového domu. Na dotaz ČTK to uvedla soudkyně Hana Marsová, která rozhoduje o žalobě bývalého notáře Václava Halbicha. Někdejší předseda ČSSD Zeman by se měl 1. února vyjádřit ke smlouvě o právním zastoupení strany, kterou uzavřel s právníkem Zdeňkem Altnerem. Halbich totiž tvrdí, že ke kontraktu později přistoupil, a za svou práci se domáhá 17 milionů korun.

Prezident Zeman půjde k soudu
Foto: David Daniel
Popisek: Miloš Zeman v Tišnově

„Soud předvolal pana prezidenta Miloše Zemana jako svědka na jednání nařízené na den 1. února 2016,“ sdělila Marsová bez dalších podrobností.

Vedle Zemana chce soud vyslechnout i Barboru Snopkovou, která se v dané době starala ČSSD o stranickou pokladnu. Někdejší poradkyně bývalého ministra financí Iva Svobody se měla dostavit už minule, nevyzvedla si ale obsílku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Všimněte si, co neřekl.“ Havlíček dal gól Baxovi z ODS

14:05 „Všimněte si, co neřekl.“ Havlíček dal gól Baxovi z ODS

V nedělní Partii na CNN Prima News se střetli vládní i opoziční politici – ministr kultury Martin Ba…