Prezident jmenoval Šlechtovou ministryní. A hned jí poradil, kam směrovat peníze z eurofondů

08.10.2014 13:06

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval Karlu Šlechtovou ministryní pro místní rozvoj. V čele úřadu nahradila Věru Jourovou (ANO), která by se měla stát eurokomisařkou. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) novou ministryni ještě dnes uvede do funkce. Sedmatřicetiletá Šlechtová dosud působila na Úřadu vlády. Do funkce ji nominovalo hnutí ANO.

Prezident jmenoval Šlechtovou ministryní. A hned jí poradil, kam směrovat peníze z eurofondů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Se Šlechtovou se Zeman setkal už v pátek, bavili se spolu o její dosavadní kariéře i o představách o fungování rezortu. Zeman novinářům řekl, že Šlechtová na něj působila dobrým dojmem.

Zeman chce, aby peníze z eurofondů šly na kulturní památky

Dnes jí po jmenování pogratuloval a prohlásil, že by peníze z evropských fondů měly jít na investice do kulturních památek. „Jednak by se tím zvýšil turistický ruch, zvýšila by se krása naší krajiny a v neposlední řadě by se posílilo stagnující stavebnictví," řekl Zeman.

Kdo peníze z eurofondů nedodá do státní kasy, je zločinec

Podle Zemana je čerpání z evropských fondů jedním z nejbolavějších míst nejenom Ministerstva pro místní rozvoj. „Když někdo ukradne ze státní kasy desítky miliard, tak je zločinec. Ale když tytéž desítky miliard do státní kasy nedodá, ať už formou daňových podvodů, nebo právě nevyčerpaných dotací, je podle mého názoru zločinec rovněž," poznamenal Zeman. Z toho důvodu by prý přivítal, kdyby Ministerstvo pro místní rozvoj získalo možnost posílit dohledovou roli nad čerpáním evropských fondů. Dodal také, že věří v dobrou spolupráci mezi Šlechtovou a ministerstvem s hejtmany krajů.

Šlechtová už dříve za jednu ze svých priorit označila zachování kontinuity na ministerstvu. Chce se také soustředit na evropské dotace, regionální politiku nebo práci na stavebním řádu.

Do úřadu ji Sobotka uvede dnes odpoledne, poté uspořádají společnou tiskovou konferenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…