Prezident má dělat dobré jméno v zahraničí. Ale Zeman to schválně sabotuje. Jiřína Šiklová hovořila z rádia

08.03.2016 19:05

Prezident Miloš Zeman příliš upozorňuje na sebe sama a zapomíná, co by jako vrcholný politik tohoto státu měl dělat. On na to navíc jen nezapomíná, ale opomíjí to schválně. Myslí si to alespoň socioložka Jiřina Šiklová. V centru pozornosti této dámy však nebyl jen prezident Zeman, ale také dnes slavený Mezinárodní den žen.

Prezident má dělat dobré jméno v zahraničí. Ale Zeman to schválně sabotuje. Jiřína Šiklová hovořila z rádia
Foto: Petr Kupka
Popisek: Socioložka Jiřina Šiklová na besedě ve Valašském Meziříčí

Socioložka Jiřina Šiklová promluvila v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls o Mezinárodním dni žen. Ačkoli je podle ní skvělé, jak se za posledních sto let změnilo postavení žen, nelíbí se jí, jak teto svátek pokřivili komunisté. „Já už něco pamatuji a bývalo to tak, že se v práci skončilo o chvíli dřív, dali jsme si dort a kafíčko, ale celé to skončilo tím, že se chlapi ožrali a my jsme to po nich druhý den uklízely,“ zavzpomínala v úvodu.

Chápání ženy ve společnosti je však i dnes složité. „Do dneška platí, že když je žena úspěšná, tak to toho chlapa štve,“ vyjádřila svůj názor dáma. Ženy byly vychovávány k určité submisivitě a muži byli chápáni jako živitelé. Přitom pokud jde o platy, Šiklová je přesvědčena, že v řadě odvětví mají ženy a muži platy srovnatelné. Pravdou ovšem je, že ženy například nechtějí tolik jezdit na služební cesty.

A co si Šiklová myslí o kvótách pro ženy v politice? Je proti nim. „Protože kvóty jsou ukázkou určitého handicapu. Naše ženy jsou přitom dost schopné, aby se prosadily i bez kvót,“ zdůraznila. Nesmíme prý také zapomínat, že ženy političky, které sedí v Poslanecké sněmovně ČR, tam nejsou primárně jako ženy, ale jako političky, které prezentují určitý politický názor. A ten mají s muži společný. V tom mezi nimi není rozdílu.

Nakonec přidala pár slov i na adresu prezidenta Miloše Zemana. „Příliš zdůrazňuje sebe sama a zapomíná, co je úlohou prezidenta v České republice. To jest být moderátorem mezi politickými stranami a pracovat na dobrém obrazu Česka v zahraničí. To on bohužel nedělá a myslím, že to nedělá schválně,“ vyjádřila se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

9:12 Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

Kurdské a turecké čtvrti v Německu začínají připomínat počátek občanské války. Překladatelka a publi…