Prezident se sejde s poradci a ministrem průmyslu v Lánech

20.05.2017 6:59

Prezident Miloš Zeman se dnes na zámku v Lánech sejde se svým poradním týmem a s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem (ČSSD). Havlíček doprovázel Zemana na návštěvě Číny, z níž se prezident tento týden vrátil. Ministr předpokládá, že s prezidentem projedná své priority do konce volebního období. Zemanův kancléř Vratislav Mynář do Lán přiveze návrh milosti pro dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka.

Prezident se sejde s poradci a ministrem průmyslu v Lánech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Havlíček
reklama

Mynář potvrdil v pátek České televizi, že milost pro doživotně odsouzeného Kajínka do Lán poveze. Kdy prezident milost podepíše, ale nevěděl. Milostí dal Zeman zatím sedm, žádná z nich se netýkala násilného trestného činu.

Prezident se v tomto týdnu vrátil ze šestidenní návštěvy Číny, při níž ho doprovázel i ministr průmyslu, s nímž se sejde v Lánech. Podle Havlíčka bude se Zemanem v Lánech diskutovat o aktuálních zákonech ministerstva projednávaných v Parlamentu, podpoře průmyslu, exportních opatřeních nebo energetice.

Prezident se v nejbližších době chce setkat s ministrem financí a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a s poslancem Ivanem Pilným (ANO), který má Babiše ve funkci ministra nahradit. Žádný termín schůzky se Zemanem Babiš ani Pilný zatím dohodnutý nemají. Pilný v pátek nepotvrdil, jestli by se mohl s prezidentem sejít již dnes v Lánech.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…