Při stavbě Sazka areny si manažeři účtovali své odměny dvakrát

16.01.2012 20:06

Postupně vyplouvá na povrch, proč byla stavba pražské Sazka areny, nynější O2 areny, předražená. Z auditu společnosti Bestsport vyplývá, že bývalé vedení si fakturovalo některé odměny dvakrát. Na smlouvách je nápis „důvěrné“.

Při stavbě Sazka areny si manažeři účtovali své odměny dvakrát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Hušák
reklama

Nové vedení Sazky provedlo audit, ze kterého vyplývá, že bývalý management bral za jednu práci dvojité odměny. Výsledky auditu, který zkoumal i smlouvy s nápisem „důvěrné“, má k dispozici Česká televize.

"Policie se tímto případem zabývá, byly zde zahájeny úkony trestního řízení, takže případ je v prověřování, v současné době se shromažďují listinné materiály a byl zadán znalecký posudek," uvedla mluvčí městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Velké množství smluv souvisejících se stavbou vysočanské arény je vyloženě dvojitých. V předmětu činnosti bývají většinou koordinace prací nebo třeba poradenství. Manažeři za tuto činnost dostávali milionové odměny.

Oldřich Kračmer, který pracoval na investičním oddělení, si ke svému platu „vydělal“ ještě 39 milionů korun za další administrativní služby. Karel Hudera si „vypracováním manuálu postupu prací“ přišel na 37,5 milionu. Podle auditu tyto a další odměny byly bezdůvodné. "Je to řádově mezi deseti, dvaceti lidmi nebo subjekty," řekl Zdeněk Ertl, člen představenstva Bestsportu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

14:20 Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

Andreje Babiše podle všeho odmítli v Třeboni obsloužit. Trhovec řekl, že premiéra nenávidí a nic mu …