Přicházíme s pozitivními návrhy, vláda je odmítá, řekl v rádiu Okamura

27.04.2020 18:13

Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura, který odmítá vládě prodloužit nouzový stav až do 25. května, byť vládu chválil za přijetí přísných karanténních opatření. Na druhé straně varoval, aby cizinci mířící do České republiky neodstartovali druhou koronavirovou vlnu u nás.

Přicházíme s pozitivními návrhy, vláda je odmítá, řekl v rádiu Okamura
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Okamura má za to, že by stačilo nouzový stav prodloužit do 7. května, a nikoli do 25. května, jak žádá vláda. „Protože příští týden opět zasedá Poslanecká sněmovna, takže máme příští týden čas vyhodnotit aktuální situaci,“ vysvětloval předseda SPD. „To prodloužení trvá ve Sněmovně, při dobré vůli, pár desítek minut, takže není důvod dávat bianco šek vládě až do 25. května,“ uvedl Okamura s tím, že za zásadní považuje názor epidemiologů, a nikoli názor vlády.

Současně však nabádal, že je třeba co nejvíc rozvolnit ekonomický život v České republice, protože česká ekonomika trpí. Vláda jí sice pomáhá, ale v porovnání s jinými zeměmi prý česká vláda pomáhá občanům naprosto nedostatečně.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Ta pomoc je velice nedostatečná. My jsme pomáhali lidem postiženým exekucemi,“ dal příklad Okamura oblast, kde vláda podle jeho názoru pomáhá málo.

Má prý také obavy, zda se vláda v časech nouzového stavu chovala odpovědně a nakupovala ochranné pomůcky za odpovídající sumy od relevantních firem.

Od vlády prý bude chtít také slyšet, jak to bude dál s cestováním z České republiky, případně do České republiky. Okamura má obavy především z toho, aby do Česka nepřicházeli lidé, kteří mohou být covid-pozitivní. „Protože třeba v té západní Evropě to pod kontrolou ještě úplně nemají,“ řekl Okamura.

Domnívá se, že zpočátku vláda správně přijala přísná karanténní opatření, byť se také dopustila několika chyb, kterých by se měla každá další vláda v krizi vyvarovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…