Přídavek v nařízené karanténě nebude. Chyběl jeden hlas, Maláčová zuřila

26.02.2021 21:53

Poslanecká sněmovna neschválila příspěvek až 370 Kč denně lidem v nařízené karanténě. Pro jeho prosazení chyběl vládní koalici jeden hlas. Zdrželi se tři poslanci ANO. Na svém twitterovém účtu to následně okomentovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Přídavek v nařízené karanténě nebude. Chyběl jeden hlas, Maláčová zuřila
Foto: Archiv PL
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

„Izolačka se místo nástroje v boji proti koronaviru stala nástrojem politikaření. Proč poprvé hlasovala opozice pro, a teď najednou proti? V pondělí vyšleme nový návrh – Izolačka na 14 dní se zpětnou platností od 1. 3.,“ poznamenala na Twitteru ministryně Jana Maláčová (ČSSD). 

Pro přijetí zákona, který se do Sněmovny vrátil ze Senátu, hlasovalo jen 100 ze 155 přítomných poslanců, píše server iDnes.cz. K přijetí bylo přitom potřeba o jeden hlas víc.

Chyběli totiž někteří vládní poslanci, kteří jsou mimo jiné v karanténě. Navíc zákon nepodpořili tři poslanci vládního hnutí ANO – Jiří Bláha, Pavel Juříček a Pavel Staněk. Maláčovou tato skutečnost naštvala a reagovala velmi emotivně. 

JAK KDO HLASOVAL?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…