Přijdou mě podpořit umělci, chlubí se Okamura na Facebooku. Kteřípak?

02.11.2015 14:22

„Mega demonstraci“ za naši kulturu a bezpečnou zem svolává lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura na druhou hodinu odpoledne na úterý 17. listopadu na pražské Václavské náměstí. Okamura to oznámil na svém facebookovém profilu s tím, že kromě něj na shromáždění vystoupí herec Ivan Vyskočil, písničkář Pepa Nos, senátor Jan Veleba, hudebníci Aleš Brichta a Slávek Janda.

Přijdou mě podpořit umělci, chlubí se Okamura na Facebooku. Kteřípak?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Okamura na sociální síti také odpověděl na otázku, kterou dostává velmi často. A sice, proč nepořádá demonstrace společně s pučisty z Úsvitu a s Blokem proti islámu, který se s bývalými členy Úsvitu dal dohromady.

„Vysvětlení je jednoduché. S pučisty a zrádci z Úsvitu, které v současnosti řídí Vít Bárta z Věcí veřejných, opravdu spolupracovat nemůžu, jelikož již jednou mi znemožnili prosazovat program a já si již podruhé puč nemohu před mými voliči dovolit,“ vysvětlil.

Kdo zradí jednou, udělá to i podruhé

Upozornil, že volební projekt nového spojení pučistů z Úsvitu a Bloku proti Islámu je projekt Víta Bárty. „Být zrádcem a podrazákem je totiž charakterová vlastnost, a kdo to udělá jednou, udělá to i podruhé. A mým cílem je prosazovat program, nikoliv být obětí zákulisních intrik a pučů,“ podotkl.

Uvedl také, že podle jeho informací se právě chystají štvavé kampaně proti jeho osobě, a to „ve spolupráci se zaplacenými médii“. Tyto antikampaně prý budou s větší či menší intenzitou pokračovat až do voleb. Tomu tak bude údajně kvůli tomu, že je politické konkurenci nepohodlný poté, co zjistila, že mediální cenzura nestačí.

Okamura také tvrdí, že zatímco Úsvit řídí po puči Vít Bárta, Martina Konvičku, lídra Bloku proti islámu, prý zase řídí Jana Volfová.

Proč nyní pučisté z Úsvitu otočili názory o 180 stupňů?

Připomněl rovněž, že jeden z argumentů pučistů z Úsvitu proti jeho osobě byl i ten, že je proti imigrantům a proti islámu v České republice. „Ještě letos v lednu těsně před pučem k tomu udělali tiskovou konferenci, kde mne za moje názory odsoudili. Kdo by teď věřil, že teď jsou najednou proti migrantům a proti islámu, ti, kdo po celou dobu společné práce v Úsvitu se snažili naopak islám a migranty obhajovat,“ dodal s tím, že bychom se měli ptát, proč pučisté nyní své názory otočili o 180 stupňů. „Protože zjistili, že je to dobré předvolební téma?“ podotkl Okamura.

Celý text na Okamurově facebookovém profilu:

MEGA DEMONSTRACE za naši kulturu a bezpečnou zem na 17.listopadu v 14h v Praze na Václaváku u Muzea - přijďte všichni! Vystoupí Tomio Okamura (předseda SPD), Ivan Vyskočil (herec), Pepa Nos (písničkář), Jan Veleba (senátor), Radim Fiala (poslanec SPD), Aleš Brichta (hudebník), Slávek Janda (hudebník Abraxas) a další. Pepa Nos navíc zahraje i na kytaru!

SDÍLEJTE, AŤ JE NÁS CO NEJVÍCE! Těším se na setkání!

Sledujte https://www.facebook.com/tomio.cz

Ptáte se mne, proč neděláme demonstrace společně s pučisty z Úsvitu a Blokem proti islámu, který se s nimi dal dohromady. Vysvětlení je jednoduché. S pučisty a zrádci z Úsvitu, které v současnosti řídí Vit Bárta z Věcí veřejných, opravdu spolupracovat nemůžu, jelikož již jednou mi znemožnili prosazovat program a já si již podruhé puč nemohu před mými voliči dovolit. A volební projekt nového spojení pučistů z Úsvitu a Bloku proti Islámu je projekt Víta Bárty, takže spolupráce bohužel v zájmu mých voličů nepřipadá v úvahu. Být zrádcem a podrazákem je totiž charakterová vlastnost, a kdo to udělá jednou, udělá to i podruhé. A mým cílem je prosazovat program, nikoliv být obětí zákulisních intrik a pučů. Jediné, co mohu opět od nich očekávat a čeho jste a budete i nadále svědky, budou jejich štvavé a manipulativní kampaně proti mojí osobě a naší SPD s cílem mne pouze dehonestovat, pomluvit a odstavit z politiky, abych nemohl prosazovat program přímé demokracie - ostatně přímá demokracie se již vytratila i z názvu pučistů z Úsvitu. A podle mých informací právě chystají štvavé kampaně proti mojí osobě ve spolupráci se zaplacenými médii. Tyto antikampaně budou s větší či menší intenzitou pokračovat až do voleb, jelikož jsem politické konkurenci nepohodlný a zjistili, že mediální cenzura nestačí. Připravme se na to, držme spolu a hlavně tomu nevěřte. A za sebe říkám, že já jsem šel do politiky s pozitivním programem a se snahou měnit věci k lepšímu a zlepšovat náladu ve společnosti. A nemůžu souhlasit s tím, když někdo vymýšlí na ostatní neustále nějaké podrazy, pomluvy, antikampaně a zákulisní intriky – taková politika žádnou změnu nepřináší.

Stěží lze spolupracovat s lidmi, kteří právě v tyto dny plánují další pomlouvačnou kampaň proti mně, je také těžké spolupracovat s lidmi, kteří nemají jiný vlastní program než být proti Okamurovi, protože jinak vše, co dělají, je nepovedená kopie toho, co děláme my v SPD. Je těžké spolupracovat s lidmi, kteří už jednou zradili a podvedli ty, kteří je dostali tam, kde jsou. Nejenže Úsvit řídí po puči Vít Bárta, ale také pana Konvičku řídí zase pro změnu paní Volfová. Je těžké se domlouvat s někým, kdo není svéprávný, a kdo je loutkou v cizích rukou.

I proto nemyslím, že by to mělo jakýkoli smysl - spojení s podvodníky by celou naší práci a náš program i myšlenky degradovalo.

Všichni si snad pamatují, že argument pučistů z Úsvitu proti mě byl, mj. že jsem proti imigrantům a proti islámu v České republice. Ještě letos v lednu těsně před pučem k tomu udělali tiskovou konferenci, kde mne za moje názory odsoudili.

Kdo by teď věřil, že teď jsou najednou proti migrantům a proti islámu, ti, kdo po celou dobu společné práce v Úsvitu se snažili naopak islám a migranty obhajovat.

A pokud otočili o 180 stupňů, pak se ptejme proč? Protože zjistili, že je to dobré předvolební téma? Nevěřím, že na takové veletoče rozumný člověk skočí. Lidé, kteří zradili, nejsou přínos pro nikoho. Mým cílem je prosazovat program, se kterým jsem zakládal Úsvit i SPD, a to je přímá demokracie a boj za české národní zájmy.

Více info o demonstraci na https://www.facebook.com/events/1646712962273984/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…