Primátor Hudeček: Blanka smrdí. Byla divně zadaná s nedobrou smlouvou

22.04.2014 21:52

Podle pražského primátora Tomáše Hudečka stavba tunelu Blanka celá „smrdí“. Uzavřená smlouva podle něj není dobrá, cena byla výrazně předražená a celkové zadání je prý divné.

Primátor Hudeček: Blanka smrdí. Byla divně zadaná s nedobrou smlouvou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelového komplexu Blanka
reklama

„Tak ta Blanka smrdí celá,“ dal za pravdu jednomu z diváků pořadu Hyde park primátor Tomáš Hudeček. „Byla divně zadaná, smlouva není dobrá, byla prodražená o šest miliard…“ vyjmenovával.

Spor mezi stavební společností Metrostav a Prahou nakonec vyřešil rozhodčí soud, když nařídil obnovit stavbu tunelového komplexu Blanka, který má být podle arbitráže hotový do pěti měsíců. 

„My jsme tou arbitráží dosáhli toho, že ten, kdo to postavil, dostane zaplaceno a ten, kdo si ten tunel objednal, ho zaplatí,“ shrnuje Hudeček, pro něhož je hlavní, aby tunel byl brzy postaven a mohl se používat. „Společný cíl to má, ale my se k tomu cíli musíme společně dobrat,“ dodal. Podle něj Metrostav a Praha v podstatě měly stejnou „cestu“, ale během ní se „šermovaly“.

„Já jsem přesvědčen, že ten největší problém je stále u toho předražení,“ svěřil se pak s osobním názorem primátor. On sám prý podal již dříve dvě nebo tři trestní oznámení, jenže policie mu řekla: „To bylo rozhodnutí zastupitelstva, to my nemůžeme stíhat, to je kolektivní odpovědnost.“ Podle něj tomu tak ale už není a případ by se měl vyšetřit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…