Primátor Přerova: Rád bych viděl v čele státu ženu

11.09.2015 12:47 | Zprávy

V rozhovoru, který poskytl naší redakci Vladimír Puchalský (Společně pro Přerov), se zamyslel nejen nad možnými nástupci současného prezidenta. Zevrubně jsme ale hovořili především o plánovaném vzniku nové průmyslové zóny či o dopravě, která patří mezi nejpalčivější problémy města. Zamyslel se také nad změnami, které způsobilo v Přerově vystřídání koalice s opozicí, a prozradil nám, na co nového se mohou občané v nejbližší době těšit.

Primátor Přerova: Rád bych viděl v čele státu ženu
Foto: archiv starosty
Popisek: primátor Přerova Mgr. Vladimír Puchalský (Společně pro Přerov)

Svůj první rok ve funkci máte téměř za sebou. Jaký z něj máte pocit? V minulosti jste jako opoziční politik nenechal na vládní koalici nit suchou. Vnímáte vystřídání koalice s opozicí jako velkou změnu? V čem konkrétně?

Každá změna je za určitých okolností „velká“. Myslím, že současná koalice v Přerově přináší zásadní obrat v tom, co je pro město dobré a co chceme rozvíjet. Především jde o strategické věci – dopravní infrastrukturu a průmyslovou zónu. Naším zájmem je především zájem veřejný, rozvoj a prosperita města. Změna vyžaduje čas, její hmotná viditelnost je pomalá. Chápu, že jsou občané netrpěliví, ale jinak to nejde, nemáme kouzelné proutky.

Musíme překonat městskou zadluženost, vyrovnat se s možnou druhou koupí hotelového domu Strojař, abychom zabránili vzniku sociální ubytovny, odstranit ruiny ve Škodově ulici, vyrovnat se s více než 20milionovou ztrátou vloženou do letiště Přerov, čelit tlaku ubytoven – to jsou politické zátěže zděděné od minulých koalic, které nás brzdí, ale neubrzdí. To je kontinuita vývoje. S tím souvisí i odpovědnost nové koalice dívat se dopředu. V tom jsem optimista a věřím, že postupně budeme – ve spolupráci s vládou a krajem – vytvářet dobré podmínky pro strategické investování. A to minimálně na dvacet třicet let. A přeji si, aby se v tomto smyslu situace v Přerově, postupně k rokům 2018 až 2019 začala viditelně zlepšovat.

Jaký vliv má na město dostavba předposledního chybějícího úseku dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou?

Dostavba páteřní dálnice D1 nejen v úseku Lipník nad Bečvou, ale i v úseku Říkovice – Přerov, pokud možno v dostupné časové návaznosti, je pro další rozvoj města klíčová a zásadní. Po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic jsme zřídili v Přerově kontaktní centrum, kde s dotčenými vlastníky pozemků projednáváme návrhy kupních smluv, případně poskytujeme další informace. V současné době je vykoupeno 304 parcel v úseku Říkovice – Přerov, tedy 78 %. S Ředitelstvím silnic a dálnic a Olomouckým krajem spolupracujeme na dalších nutných dopravních realizacích ve městě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…