Přímo ve studiu se hrozilo žalobami: Pirát Peksa spustil o placení SPD z Ruska

06.04.2024 9:23 | Monitoring

V debatě na téma vlivu Ruska na eurovolby europoslanec-pirát Mikuláš Peksa osočil poslance Jiřího Kobzu (SPD), že Rusko si platí SPD jako pátou kolonu. Kobza to vyvrátil, že to je blábol, až na hraně žalovatelnosti.

Přímo ve studiu se hrozilo žalobami: Pirát Peksa spustil o placení SPD z Ruska
Foto: Piráti
Popisek: Mikuláš Peksa

Pánové v debatě hovořili na téma vlivu Ruska na eurovolby.

Kobza poznamenal, že strašení údajným ruským vměšováním je výsledkem oslabování „stávající mocenské struktury“. „Probíhají vlivové operace, které mají nastartovat zpochybňování úspěšných politiků alternativy k mainstreamu,“ řekl Kobza v pořadu 360° na CNN Prima News.

Reagoval tím na informace od některých evropských zpravodajců včetně české Bezpečnostní informační služby, že politik německé strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň prý přijímal peníze z Moskvy.

„Politickou skupinu Evropského parlamentu Identita a demokracie, jejímž členem je česká SPD (a také německá AfD, pozn. red.), znám celkem dobře z parlamentního provozu. Podobných skandálů se s nimi historicky táhlo už několik,“ pronesl pirát Peksa.

Peksa připomněl kauzu někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho. A teď se podle něj ukazuje, že Rusko platilo i další politiky. „Vůbec mě to nepřekvapuje. Nepřekvapilo by mě ani, kdyby se ukázalo, že jsou z Ruska placeni i nějací členové SPD,“ pravil Peksa. A že Rusko si na celoevropské úrovni platí svou pátou kolonu. „V Evropském parlamentu se jmenuje Identita a demokracie, v České republice to je SPD,“ dodal.

To důrazně Kobza odmítl. Ohánět se takovými výmysly mi přijde nedůstojné. Řekl bych, že to je snad na hranici žalovatelnosti, protože takové osočení nemá obdoby,“ reagoval Kobza s tím, že europoslanec Peksa plodí „bláboly“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nevím odkud bere peníze SPD , ......................, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVierka , 06.04.2024 9:36:14
ale všichni víme odkud a od koho bere peníze Peksa za propagandu a osvětu bruselského molochu.

|  13 |  0

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…