Připo*ranost. Mozky vymyté. Zárodky budoucích fašistických bojůvek... Hamplovi zrušili přednášku a je rušno. Podívejte se proč

17.05.2019 0:00

V Brně se včera nekonala přednáška sociologa Petra Hampla. Proč? Prý kvůli agilnímu studentovi z Masarykovy univerzity a vedení knihovny, které se nechalo údajně zviklat nařčeními. A podle Petra Hampla si dotyčný ani nezjistil, co vlastně sociolog říká, a dokonce ho označil za antisemitu.

Připo*ranost. Mozky vymyté. Zárodky budoucích fašistických bojůvek... Hamplovi zrušili přednášku a je rušno. Podívejte se proč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sociolog Petr Hampl

„Dnešní beseda v Brně byla zrušena, resp. zakázána. Určitě do Brna v dohledné době přijedu a proběhne akce v prostorách, které nepatří městu,“ slibuje Hampl na Facebooku.

Anketa

Půjdete k volbám do Evropského parlamentu? (anketa od 16.5.2019)

89%
hlasovalo: 10864 lidí

„Zakazovací akce měla podle všeho obvyklý průběh. Pár aktivních studentů sociálních věd se potřebuje zviditelnit, napíšou urážlivé e-maily a vedení knihovny se okamžitě podřídí. Jestli v tom byl i zásah magistrátu, to netuším,“ říká sociolog.

„Proti jiným případům je zajímavé to, že ten studentík neorganizoval žádnou skupinu a že si ani nedal práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Ani za nějakých 15 minut mu to nestálo. Má tedy proti mně pouze povšechné tvrzení, že jsem známá postava ultrapravicové scény. Takže až zase vyrazím s přezdívkou Geronimo do akce, fanoušci Baníku, třeste se! Pan udavač připojil ještě tvrzení, že jsem antisemita. Přitom si mohl během pár minut dohledat, že občas dělám společné přednášky s rabínem, a že jsem veden na různých seznamech Židů ve veřejném životě a pomahačů Židů. Jenže jemu to nestálo ani za těch pár minut! A vedení knihovny akci zakázalo, aniž by věnovalo třeba jenom malou chvilku zjišťování, jestli to je pravdivé,“ stěžuje si Hampl.

Fotogalerie: - Stavíme Blok proti islámu

Martin Konvička informuje o vzniku spolku "Blok pr...
Lidé houfně vyplňují registrace do spolku "Blok pr...
Lidé houfně vyplňují registrace do spolku "Blok pr...
Hotel Svornost - tady se uskutečnil ustavující sně...
Jiří Barták (uprostřed) s Martinem Konvičkou (vlev...
S Blokem spolupracuje Jana Volfová (stojící), dora...

„Takové autority jako studenti mediálních studií se přece nezpochybňují! Co jsou proti tomu doktoráty a vyjádření recenzentů?!“ píše Hampl ironicky a dodává, že čtenáře možná napadá paralela s dělnickými řediteli a dělnickými soudci. „Ale tehdejší dělnické kádry měly aspoň životní zkušenost a hovořila pro ně jejich práce. Tady máme jen čistou hloupost, nenávistnost a aroganci,“ tvrdí.

„Žádný z tajemné množiny lidí, kteří moje vystoupení zakázali, nebyl schopen něco veřejně vytknout knize Prolomení hradeb, kterou jsem chtěl představit. Připomínám, že v Brně nevládnou Zelení, Piráti ani Žít Brno. V čele města stojí primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková z ODS,“ dodává sociolog na našem webu.

„Připosranost ve společnosti je obrovská. Protože není důvěra v rozumné či spravedlivé rozhodování. Věřím, že kdyby tihle prvoinstanční cítili, že je vedení podrží, pošlou studentíka, kam patří. Ovšem pokud drzí aktivističtí studenti začínají vládnout univerzitám, jak to vidíme na západě, je to principiálně špatně, není nikdo, kdo by je usměrnil,“ dodává ke zprávě Martin Pavelka.

„Jsou to svými ‚ideovými učiteli‘ nastrčení užiteční idioti, zárodky budoucích fašistických bojůvek. Mozky vymyté, budoucnost v mlze... Jak se zviditelnit? Jediná možnost je taková, jakou vidí u pseudoelit, které mají za preferenční skupiny, kam by rádi patřili... Jenže u koryt jsou místa omezena, takže těmi užitečnými idioty zůstanou navždycky...“ myslí si Vladimír Šašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko: Diktatura, převrat, vystoupení z NATO? Je to jinak. ČT? Nelže, ale... Pohled zkušeného muže

13:55 Maďarsko: Diktatura, převrat, vystoupení z NATO? Je to jinak. ČT? Nelže, ale... Pohled zkušeného muže

Hungarista a historik Robert Pejša, který v Maďarsku trvale žije od roku 2010, pro server kupředudom…