Připodělaní, směšné. Staromák: Naštvaný demonstrant. Už nepřijde

18.10.2020 20:32 | Zprávy
autor: AZy

K demonstraci na Staroměstském náměstí se už vyjadřují i její přímí účastníci. Jeden z nich, Jan Jirkal, popsal průběh protestu na svém facebookovém profilu. Svůj příspěvek nadepsal slovy „PROMARNĚNÁ PŘÍLEŽITOST“. Organizátoři byli prý podělaní strachy a řečníci nestáli za nic. Svoboda v naší společnosti mizí!

Připodělaní, směšné. Staromák: Naštvaný demonstrant. Už nepřijde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražské Staroměstské náměstí přišli v neděli protestovat fanoušci sportovních klubů proti vládním opatřením kvůli pandemii koronaviru. Po rozpušténí demonstrace začali řádit

„Už z příprav bylo jasné, že demonstrace na Staroměstském náměstí přerůstá organizátorovi přes hlavu. Občanský spolek HON akci naprosto nezvládl.“ Myslí si Jirkal a následně pak vysvětluje proč. „Už zahájení demonstrace bylo trapné. Přišli jsme demonstrovat proti vládním opatřením. Opravdu někdo čekal, že je budeme dodržovat? Kdosi z organizátorů však několikrát dokola opakoval z pódia ustrašeným hlasem, jak je potřeba stát v obdélníčcích, které před akcí namalovali křídou na dlažbu. Směšné.“ Popisuje demonstrant.

Řečníci z pódia prý také nestáli za nic a neměli přílišnou úroveň. „Následovaly projevy řečníků – plejáda bezejmenných tváří. Snad až na dvě výjimky nikdo z nich neuměl mluvit do mikrofonu. Před sjednocené chuligány postavili kohosi, kdo zamumlal plytký text o sportu. Poslechli jsme si vyčpělé příběhy z dob komunismu a vzpomínky na listopad 1989.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…