Příští rok zakážeme v Praze topit uhlím, chlubil se Čižinský. A přišel veřejný výprask: Co takhle raději udělat okruh!

09.09.2019 22:05 | Zprávy

„Praha od příštího roku nebude topit uhlím, bude mít tím pádem trošku čistší vzduch, a poskytuje i dotace na výměny kotlů,“ informuje na sociálních sítích lídr hnutí Praha sobě a pražský zastupitel Jan Čižinský. Naráží tak na to, že Praha plánuje zakázat topení uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných. V komentářích se ovšem neobjevuje jen chvála, a Čižinský to tak od obyvatel i schytává. „Co takhle pro lepší vzduch začít dělat na okruhu?“ táží se lidé v komentářích.

Příští rok zakážeme v Praze topit uhlím, chlubil se Čižinský. A přišel veřejný výprask: Co takhle raději udělat okruh!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Praha Sobě Jan Čižinský

„Praha od příštího roku nebude topit uhlím, bude mít tím pádem trošku čistší vzduch, a poskytuje i dotace na výměny kotlů. Jde o zásluhu náměstka Hlubučka a samozřejmě to je výsledek nastavení celé naší koalice, kdy nám na pražském vzduchu skutečně záleží,“ informoval na sociálních sítích lídr Prahy sobě Jan Čižinský.

V komentářích se však kromě chvály na Čižinského snesla i kritika. Nejčastěji lidé zmiňovali, že by ovzduší v Praze nejvíce prospělo dokončení okružních komunikací. „Pokud vám na pražském vzduchu skutečně záleží, budete připravovat ‚Blanku 2‘ – výstavbu východní části městského okruhu?“ zeptal se Čižinského Daniel Volek.

A Petr Heinzl přitakává: „Co takhle pro lepší vzduch začít dělat na okruhu? Kombinace totálního zabetonování současného stavu nestavění a všude zaváděné 30 a jiné zpomalovače dopravy mají za následek spíše zhoršení ovzduší.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rak

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

21:10 Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

Petr Fiala, předseda ODS a lídr kandidátky koalice Spolu v Moravskoslezském kraji, v rozhovoru s Čes…