Přitvrďte, jinak vás nezvolí! Zelenskyj lídrům Západu

06.04.2022 7:41 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil ke svému národu i ke světu. Kyjev označil za hlavní město demokracie v dnešním svobodném světě. Pořádně vynadal OSN i Radě bezpečnosti OSN a speciální pozornost věnoval přímo Rusku. To podle Zelenského využívá stávající uspořádání světa jen k tomu, aby v něm mohlo šířit zlo. Pokud nepřitvrdíte v sankcích proti Rusku, mohl by se vám stát, že vás vaši občané už příště nezvolí, sdělil Zelenskyj západním politikům.

Přitvrďte, jinak vás nezvolí! Zelenskyj lídrům Západu
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

„Ukrajinci, dnes vás nebudu o pozornost prosit dlouho,“ ukrajinský prezident v závěru 41. dne ruské invaze na Ukrajinu.

Vrátil se ke svému úternímu projevu v OSN, kde nechal pustit hrůzostrašné video z města Buča na severu Ukrajiny osvobozeného ukrajinskou armádou. Chtěl, aby svět viděl, co ukrajinští vojáci spatřili po odchodu ruských okupantů.

A pak OSN řádně vynadal.

„Rada bezpečnosti OSN existuje a bezpečnost ve světě ne. Ne pro každého. To znamená, že Organizace spojených národů není v současné době schopna plnit funkce, pro které byla vytvořena. A může za to jediný stát - Rusko, které diskredituje OSN a všechny ostatní mezinárodní instituce, kde je ještě členem, kde participuje,“ zopakoval ukrajinský prezident slova pronesená v OSN i svým občanům na videu na sociální síti facebook

„No, ne zrovna participuje... Snaží se blokovat vše konstruktivní a využívat globální architekturu k šíření lží a ospravedlňování zla, které dělá,“ nešetřil ostrými slovy ve vztahu k velkému sousedovi Ukrajiny na východě.

Vyjádřil naději, že svět ruské zlo vidí a adekvátně na něj zareaguje.

Svět by podle něj měl znovu přitvrdit v protiruských sankcích. Pokud se západní politici neodhodlají k tomu, aby sankce ještě zesílili, mohlo by se jim stát, že je jejich vlastní voliči už příště nezvolí.

„Po tom, co svět viděl ve městě Buča, musí být sankce proti Rusku úměrné závažnosti válečných zločinů okupantů. Pokud budou moci ruské banky stále fungovat jako obvykle... Pokud bude tranzit zboží do Ruska pokračovat jako obvykle... Pokud budou země EU platit za ruské energetické zdroje jako obvykle... Pak se politický osud některých vůdců nevyvine jako obvykle. Moje rada pro všechny: vezměte v potaz, že se teď skutečně nalézáme v zásadním okamžiku,“ zatlačil Zelenskyj na západní politiky.

„Kyjev je nyní hlavním městem globální demokracie, hlavním městem boje za svobodu pro všechny na evropském kontinentu,“ pokračoval.

Vedle OSN Zelenskyj promluvil také ke španělským poslancům a další rozhovor vedl též s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Znovu spolu probírali možnosti, jak zachránit obyvatele Ruskem terorizovaného Mariupolu. „Dohodli jsme se také, že Francie poskytne potřebnou technickou a odbornou podporu při vyšetřování zločinů ruských okupantů v Buči a dalších městech naší země,“ prozradil ukrajinský prezident.

Poté znovu poděkoval všem ukrajinským obráncům, kteří stále srdnatě vzdorují ruským agresorům na jihu i na východě země, včetně Charkova. Daří se jim to i navzdory velké vojenské převaze Ruské federace.

„Jsme si vědomi pokusů ruských vůdců naverbovat nové blázny po celém Rusku mezi kadety vojenských škol, lidi s bojovými zkušenostmi a brance, aby je všechny poslali na porážku v další ofenzívě,“ prohlásil ukrajinský prezident.

Než se rozloučil, prozradil, že vyznamenal dalších 292 obránců Ukrajiny. 57 z nich posmrtně.

Pak přišlo už jen tradiční rozloučení a provolání slávy Ukrajině.

„Věčná památka všem, kteří položili život za Ukrajinu! Věčná vděčnost každému z našich obránců! Vše pro vítězství. Všechno pro mír. Vše pro Ukrajinu. Sláva Ukrajině!“ zvolal ukrajinský prezident.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Írán spustil dronový útok na Izrael. Netanjahu promluvil k národu. Napětí houstne

23:30 Írán spustil dronový útok na Izrael. Netanjahu promluvil k národu. Napětí houstne

Zdá se, že ve světě se otevírá nová válečná fronta. Mezi Izraelem a Íránem. Premiér židovského státu…