Přizabití poslance AfD: Prst míří i na Antifu. Vážné informace. A Matteo Salvini...

08.01.2019 14:00

Útok na poslance AfD otřásl Německem a již se množí ohlasy. Část viní z útoku organizaci Antifa, další pak připisují vinu novinářům a médiím, kteří proti AfD vzbuzovali nenávist. Lucie Groene se ptá Bartoše na jeho spojení s Antifou, Jan Čížek z SPD obviňuje novináře, stejně jako analytik Markvart. Pražští realisté hovoří o noci dlouhých nožů. Ozval se i italský ministr vnitra Salvini.

Přizabití poslance AfD: Prst míří i na Antifu. Vážné informace. A Matteo Salvini...
Foto: Repro Facebook AfD
Popisek: Poslanec a předseda brémské AfD Frank Magnitz v nemocnici po útoku

Incidentu si všiml politik české SPD Jan Čížek. „Tak tady už jde opravdu do tuhého!“ varuje. „V Německu první pokus o vraždu politika AfD. Chtěj vyvolat občanskou válku? Sorošovci už ztratili úplně nervy. Hanba médiím a novinářům. Jeho krev mají na rukách především oni!“ říká politik.

Vyjádřila se také novinářka Lucie Groene, která kandidovala do Senátu s podporou ANO: „Už se k tomu pokusu o vraždu politika v Německu a podezření, že útok přišel od členů Antifa, vyjádřil náš nejslavnější fanoušek Antifa, pan Bartoš?“

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 6071 lidí

Pražští realisté incident srovnávají s meziválečným Německem. „Schyluje se v Německu k další ‚noci dlouhých nožů‘?“ ptají se a dodávají, že AfD se v posledních měsících stala v Sasku terčem několika útoků – většinou poškození jejích kanceláří. Ve čtvrtek dokonce před kanceláří AfD v saském Döbelnu vybuchla bomba. „Pachatelé byli sice zadrženi, ale nebyla na ně ani uvalena vazba,“ přidávají realisté informace z médií a dodávají, že vzhledem k tomu, jak byly vyšetřovány předchozí útoky proti AfD, hovoří se o podpoře útoků nejen ze strany Die Linken, ale také SPD a Zelených, kteří podporují Antifu a její útoky. „Toto už není demokracie,“ píší o útoku na Franka Magnitze.

A ozval se i analytik Petr Markvart: „Všechny politické strany a MSM sice útok odsoudily, ale de facto jsou jeho vlastními pachateli. Pokud někdo povolenou, tedy demokratickou a parlamentní stranu trvale nálepkuje tagy jako ‚krajně pravicová, protiimigrační, protievropská, extremistická‘ a dalšími, je přímo vinen tím, že vytváří ve společnosti nenávist vůči tomuto subjektu (stručně řečeno se dopouští ‚hate speech‘). Takže všechny německé mainstreamové politiky a novináře od Merkelové po Spiegel a od Gabriela po ARD by teď měla německá policie ihned začít vyšetřovat.

Ostatně o tom, že ani takto tragická událost nevede ke změně tónu, svědčí vyjádření toho úplně největšího zmrda, poslance Bundestagu za německé Zelené Cema Özdemira, že ‚ani proti TAKOVÉ STRANĚ, JAKOU JE AfD, není přípustné násilí‘. Člověk by si myslel, že opravdu žije na jiné planetě, kde špinavý turecký gastarbaiter a teroristi z Antify budou předepisovat, co smíte mít v politickém programu.

Odsouzení se útoku dostalo i od Slušných lidí a Soukromníků slovy: „Obohacení od lepšolidí? U nás srabi a nuly zatím jen vyhazují kytky do košů, ale kdo ví, kam povede agresivní rétorika slunkofašistů...“

Útok odsoudil i předseda italské Ligy Matteo Salvini. „Jaké to brutální a bestiální násilí. Posílám Frankovi a jeho rodině objetí a doufám, že zbabělí agresoři shnijí ve vězení,“ vyjádřil se na Twitteru.

 

Mluvčí AfD, ekonom Jörg Meuthen, o útoku a reakci řekl toto: „Po pokusu o vraždu Franka Magnitze požadujeme toto:
- vyjádření úřadu kancléřky a kanceláře prezidenta
- bezpečnostní opatření pro známé politiky AfD
- prošetření stran, které se nedistancují od Antify!“

 

Americký server Breitbart o útoku taktéž informoval a spojil ho s již publikovaným článkem, který se věnuje manuálu, jež členům Antify radí, jak být správným „turistou buřičem“. V textu manuálu byly podle Breitbartu zveřejněny adresy kanceláří AfD spolu s instrukcemi, jak se dostat do Augsburgu, kde se konala konference AfD. Manuál prý také obsahoval návody, jak tvořit barvové bomby a pasti pro vozidla z prken a hřebíků. A též návod, jak auta zapalovat.

Celý článek ZDE:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

23:04 „Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

Česko v krizi. Občané čelí nejrazantnější vlně zdražování. V Superdebatě CNN Prima News o inflaci s …