Pro Putina není největším nebezpečím Západ, upozorňuje analytik. Ruského prezidenta prý nejvíce ohrožují tito zaprodanci v jeho okolí

08.07.2016 21:04

Analytik Jan Campbell se s razancí sobě vlastní vyjádřil k probíhajícímu summitu NATO ve Varšavě. Nemáme prý od něj čekat nic dobrého. Zvlášť pokud budou všichni představitelé členských států stavět na takových výmyslech proti Rusku. Slovy Jana Campbella – jako odcházející britský premiér David Cameron. Jistou paralelu s údajnými výmysly ze summitu NATO ve Varšavě vidí Campbell ve sportu. Vladimir Putin by si prý měl ale dělat vrásky z něčeho jiného.

Pro Putina není největším nebezpečím Západ, upozorňuje analytik. Ruského prezidenta prý nejvíce ohrožují tito zaprodanci v jeho okolí
Foto: Archiv
Popisek: Jan Campbell

„Británie označuje konání Ruska v Sýrii jako intervenci, začne se aktivně zajímat o Arktidu a Střední Asii, bude intenzifikovat studia ruského myšlení!? Dokument obsahuje mnoho jiného proto, že prý Rusko mobilizuje, vojensky expanduje, vede již deset let kybernetickou válku se Západem a má atomové zbraně. Dokument byl napsán bez podpory reálných dat a skutečností. Jednu skutečnost mluvící proti NATO si dovoluji připomenout. Ruské vojenské vedení dokázalo v posledních letech schopnost přemístit 47 tisíc vojáků během 48 hodin. Nato potřebuje k přesunu pět tisíc vojáků čtyři dny,“ konstatuje na základě materiálů, které předložila britská vláda parlamentu. Dovolává se také jízd amerických vojáků přes srdce Evropy do Pobaltí a zpět do Německa.

Celý komentář najdete zde.

Autor komentáře zde nabízí určitou paralelu se sportem. I tady se podle jeho názoru pracuje s vymyšlenými důkazy, které se zrovna hodí Západu do krámu. Důkazem podle Campbella budiž zákaz vydaný ruským atletům, kteří nemohou vyrazil na letní olympiádu v Riu. Zákaz byl vydán, protože u ruských sportovců byla objevena látka zvaná meldonium. Vyrábí se v Lotyšsku od roku 1976, je určená na léčení srdečních chorob a ti, kteří chtěli, o této látce dlouho věděli. Jen teď byla využita k diskreditaci ruských sportovců. Podobně špatně to prý může dopadnout i s chystaným mistrovstvím světa v Rusku ve fotbale v roce 2018.

Rusko by se také mělo vypořádat se zhýčkanou mládeží, až už jde o některé sportovce nebo o některé absolventy akademie FSB, kteří rozhazují své peníze doma i v zahraničí a po Moskvě pořádají spanilé jízdy. Právě tito lidé jsou pro Vladimira Putina nebezpeční.

„Pro Putina to znamená potvrzení, že největším opravdovým nebezpečím pro Rusko a jeho osobu není Západ v současném stavu, čekající na svou příležitost, ale pomatení bohatí, zhýčkaní oligarchové a zkorumpovaní úředníci – zrádci v jeho blízkosti, kteří budou v pravou chvíli vždy ochotni prodat šéfa bez ohledu na zájmy Ruské federace a miliony poctivých lidí,“ pokračuje Campbell.

S přihlédnutím k tomu lze podle analytika říci, že duch Brexitu zasáhne časem nejen vládu v Bruselu, ale také v Moskvě či Pekingu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…