Pro Putina není největším nebezpečím Západ, upozorňuje analytik. Ruského prezidenta prý nejvíce ohrožují tito zaprodanci v jeho okolí

08.07.2016 21:04

Analytik Jan Campbell se s razancí sobě vlastní vyjádřil k probíhajícímu summitu NATO ve Varšavě. Nemáme prý od něj čekat nic dobrého. Zvlášť pokud budou všichni představitelé členských států stavět na takových výmyslech proti Rusku. Slovy Jana Campbella – jako odcházející britský premiér David Cameron. Jistou paralelu s údajnými výmysly ze summitu NATO ve Varšavě vidí Campbell ve sportu. Vladimir Putin by si prý měl ale dělat vrásky z něčeho jiného.

Pro Putina není největším nebezpečím Západ, upozorňuje analytik. Ruského prezidenta prý nejvíce ohrožují tito zaprodanci v jeho okolí
Foto: Archiv
Popisek: Jan Campbell
reklama

„Británie označuje konání Ruska v Sýrii jako intervenci, začne se aktivně zajímat o Arktidu a Střední Asii, bude intenzifikovat studia ruského myšlení!? Dokument obsahuje mnoho jiného proto, že prý Rusko mobilizuje, vojensky expanduje, vede již deset let kybernetickou válku se Západem a má atomové zbraně. Dokument byl napsán bez podpory reálných dat a skutečností. Jednu skutečnost mluvící proti NATO si dovoluji připomenout. Ruské vojenské vedení dokázalo v posledních letech schopnost přemístit 47 tisíc vojáků během 48 hodin. Nato potřebuje k přesunu pět tisíc vojáků čtyři dny,“ konstatuje na základě materiálů, které předložila britská vláda parlamentu. Dovolává se také jízd amerických vojáků přes srdce Evropy do Pobaltí a zpět do Německa.

Celý komentář najdete zde.

Autor komentáře zde nabízí určitou paralelu se sportem. I tady se podle jeho názoru pracuje s vymyšlenými důkazy, které se zrovna hodí Západu do krámu. Důkazem podle Campbella budiž zákaz vydaný ruským atletům, kteří nemohou vyrazil na letní olympiádu v Riu. Zákaz byl vydán, protože u ruských sportovců byla objevena látka zvaná meldonium. Vyrábí se v Lotyšsku od roku 1976, je určená na léčení srdečních chorob a ti, kteří chtěli, o této látce dlouho věděli. Jen teď byla využita k diskreditaci ruských sportovců. Podobně špatně to prý může dopadnout i s chystaným mistrovstvím světa v Rusku ve fotbale v roce 2018.

Rusko by se také mělo vypořádat se zhýčkanou mládeží, až už jde o některé sportovce nebo o některé absolventy akademie FSB, kteří rozhazují své peníze doma i v zahraničí a po Moskvě pořádají spanilé jízdy. Právě tito lidé jsou pro Vladimira Putina nebezpeční.

„Pro Putina to znamená potvrzení, že největším opravdovým nebezpečím pro Rusko a jeho osobu není Západ v současném stavu, čekající na svou příležitost, ale pomatení bohatí, zhýčkaní oligarchové a zkorumpovaní úředníci – zrádci v jeho blízkosti, kteří budou v pravou chvíli vždy ochotni prodat šéfa bez ohledu na zájmy Ruské federace a miliony poctivých lidí,“ pokračuje Campbell.

S přihlédnutím k tomu lze podle analytika říci, že duch Brexitu zasáhne časem nejen vládu v Bruselu, ale také v Moskvě či Pekingu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…