Problém pro Čechy v zahraničí: Začalo razantní rušení letů

20.03.2020 12:37

Jak naši redakci informoval Josef Trejbal, člen představenstva Asociace cestovních kanceláří ČR, vzhledem k dramatickému rušení letů může být návrat do vlasti pro mnoho občanů komplikovanější.

Problém pro Čechy v zahraničí: Začalo razantní rušení letů
Foto: Wikipedia/Milan Nykodym/CC
Popisek: Airbus A319CJ
reklama

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33436 lidí
„Informujeme všechny naše spoluobčany, kteří pobývají v zahraničí, že dochází k razantnímu rušení letů a nebude možné zajistit všechny návraty bez osobní aktivity cestujícího,“ uvedl Trejbal. Ačkoli prý všichni pracovníci agentur i leteckých společností pracují hodně, „ani tak není v lidských silách, aby informovali každého cestujícího“.

Asociace cestovních kanceláří proto nabádá k okamžité kontrole letů na stránkách dopravce.

„Někteří lidé se vrací ke svým rodinám na poslední chvíli, jinak by skončili v karanténě v Iráku či v jiných zemích,“ uzavírá.

Na stránkách resortu zahraničí je navíc následující výzva: „Vyzýváme občany, aby si v prvé řadě zajistili dopravu zpět do ČR individuálně. V případě, že přilétáte na letiště do Německa nebo Rakouska, využijte primárně vnitrostátní komerční přepravu na hranici s ČR (například železniční spojení Vídeň–Gmünd). Z hraničního přechodu Vám již může pomoci se zajištěním přepravy rodinný příslušník či osoba blízká. Máte-li rodinného příslušníka, který pro Vás může dojet na letiště v zahraničí, vztahuje se na něj výjimka pro vycestování z ČR, pokud doloží letenku nebo palubní vstupenku.“

Petříčkův resort rovněž doporučuje občanům návrat ze zahraničí s využitím dostupných spojů. S ohledem na aktuální omezení letecké dopravy, uzavírání pozemních hranic doporučuje návrat neodkládat a pro přepravu domů využít všech dostupných možností.

V případě, že se vám v těchto dnech nepodaří dopravu do ČR zajistit, kontaktujte nejdříve příslušný zastupitelský úřad, případně ministerstvo na telefonech +420 224 183 100, +420 224 183 200.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

7:56 On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

Ve svém pravidelném pondělním vysílání řešil Ondřej Hejma tentokrát českou politiku. A to důkladně. …