Proč média zamlčují protesty proti Bakalovi? Jan Zahradil klade otázky

14.08.2018 20:42

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se ve svém facebookovém příspěvku pozastavil nad tím, že žádná česká média neinformují o tom, že se nedávno konaly protesty přímo u sídla Bakaly, organizované mezinárodní koalicí na obranu horníků OKD, požadující, aby finančník Bakala sjednal nápravu všech jeho provinění. „Je to pozoruhodné, považují to za dostatečně atraktivní kauzu,“ kroutil nad ignorací těchto událostí ze strany českých médií hlavou Zahradil.

Proč média zamlčují protesty proti Bakalovi? Jan Zahradil klade otázky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil (ODS)

Hned v úvodu upozornil, že tuto zprávu získal na webu České noviny, jinak nikde. „Vůbec jsem doposud nevěděl, že již nějakou dobu organizuje nějaká mezinárodní ‚koalice‘ protesty proti Z. Bakalovi v USA i jinde,“ napsal s tím, že si skiutečně nevzpomíná, že by o nich jakákoliv česká média, ať soukromá nebo veřejnoprávní, informovala.

Anketa

Je Václav Klaus mladší dobrý politik?

91%
9%
hlasovalo: 14138 lidí

„To je opravdu pozoruhodné. Pokud se český podnikatel stane terčem protestních demonstrací i v zahraničí, považoval bych to za dostatečně atraktivní kauzu pro domácí mediální prostředí.
Just sayin’,“ napsal v popisu příspěvku, v němž článek ČTK sdílel. Jiří Plhák mu v reakci pod ním však důvody, proč něco takového není pro česká média zajímavé, po svém objasnil. „Pro naše domácí (objektivní a nezávislá) média jsou nepochybně důležitější volby v Zimbabwe,“ uvedl.

Fotogalerie: - Krymskotatarský Bachčisaraj

Chánský palác v Bachčisaraji
Ředitelka Muzea historie a kultury Krymských Tatar...
Vyřezávaný ornament
"Bábuška" prodávající dobroty
Další ornament
Chánova mešita v Bachčisaraji

Organizace vytvořená pro hájení zájmů českých horníků zahájila protesty v Hilton Head, před sídlem Zdeňka Bakaly v Jižní Karolíně. Protest u sídla Bakaly byl čtvrtou takovou demonstrací. Koalice zorganizovala například manifestace před pobočkou společnosti M&T Bank v New Yorku a ústředím M&T Bank v Buffalu, uvedla ČTK. M&T Bank totiž prostřednictvím své dceřiné společnosti Wilmington Trust působí jakožto bezpečnostní agent pro Fondy Bydleni, lucemburský bytový fond, který vlastní českou realitní společnost RESIDOMO.

RESIDOMO nedodrželo závazky privatizační smlouvy OKD a neposkytlo českým horníkům v Ostravě byty za sníženou cenu. A M&T Bank, která nyní drží tento bytový fond v zástavě, se jakožto financující instituce podílí na tomto podvodu.

Mezitím se uskutečnila i shromáždění před sídlem společnosti Berkshire Hathaway, jednoho z akcionářů M&T Bank, kde si demonstranti oblékli kostýmy Supermana a žádali Warrena Buffetta, zakladatele a výkonného ředitele této společnosti, aby se stal „superhrdinou“ a „zachránil horníky“. Hlavním cílem koalice je usilovat o řešení krize ostravského bydlení a sjednání nápravy všech škod, které Bakala způsobil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…