Proč média zamlčují protesty proti Bakalovi? Jan Zahradil klade otázky

14.08.2018 20:42 | Zprávy

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se ve svém facebookovém příspěvku pozastavil nad tím, že žádná česká média neinformují o tom, že se nedávno konaly protesty přímo u sídla Bakaly, organizované mezinárodní koalicí na obranu horníků OKD, požadující, aby finančník Bakala sjednal nápravu všech jeho provinění. „Je to pozoruhodné, považují to za dostatečně atraktivní kauzu,“ kroutil nad ignorací těchto událostí ze strany českých médií hlavou Zahradil.

Proč média zamlčují protesty proti Bakalovi? Jan Zahradil klade otázky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil (ODS)

Hned v úvodu upozornil, že tuto zprávu získal na webu České noviny, jinak nikde. „Vůbec jsem doposud nevěděl, že již nějakou dobu organizuje nějaká mezinárodní ‚koalice‘ protesty proti Z. Bakalovi v USA i jinde,“ napsal s tím, že si skiutečně nevzpomíná, že by o nich jakákoliv česká média, ať soukromá nebo veřejnoprávní, informovala.

„To je opravdu pozoruhodné. Pokud se český podnikatel stane terčem protestních demonstrací i v zahraničí, považoval bych to za dostatečně atraktivní kauzu pro domácí mediální prostředí.
Just sayin’,“ napsal v popisu příspěvku, v němž článek ČTK sdílel. Jiří Plhák mu v reakci pod ním však důvody, proč něco takového není pro česká média zajímavé, po svém objasnil. „Pro naše domácí (objektivní a nezávislá) média jsou nepochybně důležitější volby v Zimbabwe,“ uvedl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Pane Fialo

jaký máte skutečný důvod k podporování Ukrajiny v tak obrovském rozsahu. Jsme malý stát , který má velké ekonomické problémy , není na důchody , zaostává zdravotnictví, školství, jsou problémy ve vězeňství a spousta dalších problémů . Na nic nejsou peníze , ale odkud se berou peníze na podporu Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…