Profesor Keller promlouvá o posledních chvílích lidstva. Západ chce vydrancovat Rusko a pomoci bohatým a katastrofa už se blíží

21.12.2014 7:24

Europoslanec Jan Keller (ČSSD) má za to, že stojíme na prahu války, situace mu nebezpečně připomíná dění před první světovou válkou, která vypukla před sto lety. Zdá se mu, že Západu nešlo jen o to, aby porazil komunismus, teď mu jde o ruské suroviny. Vymezil se také proti finančním plánům EU, počítá se prý především s tím, že se pomůže bohatým.

Profesor Keller promlouvá o posledních chvílích lidstva. Západ chce vydrancovat Rusko a pomoci bohatým a katastrofa už se blíží
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jan Keller na Vratimovském semináři

„Čtu si knížku Karla Krause, rodáka z Jičína, který prožil celý život ve Vídni. Jmenuje se to Poslední chvíle lidstva a je to surrealistické líčení vypuknutí a průběhu první světové války. Člověk má při četbě pocit, že to muselo být sepsáno letos," děsí se v rozhovoru pro První zprávy.

Junckerův plán pomůže hlavně bohatým

Obratem dodává, že dnešní situace oslabuje EU, nahrává totiž euroskeptikům. Jen těžko se jim vysvětluje, že je na jedné straně třeba nastartovat evropskou ekonomiku, ale na straně druhé poslat pomoc ještě na Ukrajinu. A aby toho nebylo málo, euroskeptikům prý dnes nahrává i umírněná levice, která odmítá kritizovat Junckerův finanční balíček. Za ni to činí právě euroskeptici a pak radikálnější levicové strany, např. z Řecka.

„Evropa nikdy nebyla tak bohatá, jako je dneska, a přitom počty lidí bez práce, lidí žijících v chudobě, lidí vyloučených ze společnosti jsou tak vysoké, jako nikdy od vzniku Evropské unie. Vypadá to, že takzvaný Junckerův plán na oživení pomůže velkým firmám a finančníkům, tedy těm, kteří jsou na tom ze všech nejlíp," rozčiluje se.

Nakonec si ale posteskl nad tím, že je těžké kritizovat Junckerův balíček, když má každý europoslanec na projev jen minutu. To znamená, že stihne říct maximálně tři delší věty nebo pět kratších.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

11:56 Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) měl opět napilno a během 48 hodin svou návštěvou poctil hned…