Profesor Knížák: Co si to dovolujete, Andreji Babiši, říkat o Česku, že je zkorumpované a v rozkladu

28.01.2014 8:38

Profesor, výtvarník a příležitostný ostrý glosátor Milan Knížák sepsal otevřený dopis předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Vzkazuje mu v něm mnoho vybraného a podepisuje se jako „ten, který Vámi opovrhuje“.

Profesor Knížák: Co si to dovolujete, Andreji Babiši, říkat o Česku, že je zkorumpované a v rozkladu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

„Co si to dovolujete?“ začíná výtvarník svůj rozhořčený dopis. Babišovi vyčítá především to, že naší zemi nazývá „zkorumpovanou a v rozkladu“. Podle Knížáka tím uráží všechny, kteří se už čtvrt století snaží pracovat na obnově země, spálené komunistickou diktaturou, na které se Babiš jako člen strany a spolupracovník tajné policie podílel.

„Myslíte si, že když jste si koupil média a barnumskou kampaní získal volební hlasy, že Vám to dává právo jednat s naší zemí, jako by to byl Váš majetek?“ ptá se dále. Babiš sám podle něj zatím pro dobro naší země neudělal nic, jen ji devastuje tím, že za využití různých dotačních titulů ničí zemědělské kultury.

Celý text ZDE

„Stydím se za všechny, co Vám dali hlas, ale opovrhuji těmi, kteří se aktivně angažují ve Vašem hnutí a přebírají tím spoluzodpovědnost za Vaše činy,“ píše dále Knížák v otevřeném dopise, který v plné znění převzal server Protiproud.cz. Dodává, že sám nikdy neuhnul režimním tlakům a nikdy z ničeho neprofitoval. Komunisty za to prý byl neustále perzekvován a i po Listopadu prý neustále bojoval proti těm, kteří nabyté svobody chtěli zneužít. A mezi těmito výtečníky prý právě Babišovi patří přední místo.

Šéf hnutí ANO se podle výtvarníka prezentuje jako spasitel, přitom mu chybějí všechny atributy, které taková historická osobnost má mít. Místo toho je prý jen opilý mocí a přesvědčením, že všude kolem jsou jenom primitivové, které lze opít rohlíkem.

„Takováto levná vítězství dlouho nevydrží a věřím, že doba, kdy náš národ alespoň trochu otevře oči, není daleko,“ vzkazuje závěrem Andreji Babišovi Milan Knížák coby „ten, který Vámi opovrhuje“.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechoďte do Evropy. Vážný vzkaz muslimům od prezidenta Egypta

8:21 Nechoďte do Evropy. Vážný vzkaz muslimům od prezidenta Egypta

Egyptský prezident Abdel Fattah al-Sisi poslal jasný vzkaz všem muslimským migrantům, kteří se chyst…