Programové prohlášení jihomoravské koalice bude předloženo v červnu

30.05.2013 15:55

Koalice ČSSD a KDU-ČSL vládnoucí Jihomoravskému kraji představí své programové prohlášení na zasedání zastupitelstva na konci června. Nyní se dokončuje, řekl ČTK hejtman Michal Hašek (ČSSD). Dosavadní absenci prohlášení koalici vytýká šéf opoziční ODS v krajském zastupitelstvu Jiří Crha.

Programové prohlášení jihomoravské koalice bude předloženo v červnu
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Michal Hašek na 37. sjezdu ČSSD

Crha například chce, aby kraj zveřejnil model dluhového zatížení v letech 2013 až 2020 nebo změnu struktury rozpočtu kraje tak, aby byla v budoucích letech výrazně navýšena podpora v oblasti silnic.

"Vládnoucí koalice ČSSD a KDU-ČSL s faktickou podporou komunistů má problémy. Hlavní nedostatek vidíme v absenci programového prohlášení rady. Není tak jasné, v čem vidí kraj své priority," uvedl Crha. "Občané mají právo vědět, jaké má koalice plány a co ze svého programu chtějí radní prosadit," dodal zastupitel.

Hašek ČTK řekl, že koalice programové prohlášení předloží na příštím jednání zastupitelstva 20. června tak, jak se dříve koaliční partneři dohodli. Na konkrétních věcech, které ODS koalici vytýká, se podle něj pracuje. "Na změně rozpočtu pro posílení financování oprav silnic pracujeme již několik týdnů, máme připraveno řešení. Pan Crha se vlamuje do otevřených dveří, a myslím, že tuto výzvu dává účelově, protože ví o koaličním záměru změny rozpočtu," uvedl Hašek.

ODS má přístup ke všem informacím

Hašek odmítl také Crhovy výtky k neinformovanosti. "ODS má zástupce ve výborech a komisích a má standardně možnost kdykoliv získat jakékoliv informace včetně dluhového zatížení či přípravy zásad územního rozvoje," podotkl Hašek.

Červnové zasedání zastupitelstva bude šesté od krajských voleb. Podle vyjádření představitelů koalice po volbách se vedení kraje chtělo zaměřit zejména na posílení a rozvoj infrastruktury a vzdělanosti. ČSSD má v krajském zastupitelstvu 23 křesel, KSČM 16 křesel, KDU-ČSL 14 mandátů, ODS obdržela sedm mandátů a TOP a Starostové pro Jihomoravský kraj pět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…