Prohra? Výhra! Manželka Petříčka oslovila Česko. A pak to začalo

12.04.2021 12:19

Za Tomáše Petříčka se ve víkendové volbě předsedy ČSSD postavila i jeho manželka Iva. Ale pak konstatovala, že „nevyhráli“. Zda je to pravda, to dle ní ukáže až čas. Jisté je, že kvůli „nevýhře“ a také odvolání dostala řadu ocenění od lidí, kteří ČSSD nevolí. Ale i odsouzení. „Běžte k šípku. I se svým starým, co se paktuje s Babišem,“ zaznělo. Petříček prý byl poslední hřebík do rakve ČSSD a „kudy chodil, tudy škodil“. A měl by jít k Bursíkovi.

Prohra? Výhra! Manželka Petříčka oslovila Česko. A pak to začalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Tomáš Petříček
reklama

Ve svém boji o post předsedy ČSSD měl Petříček podporu své ženy, Ivy Petříčkové. „Tomáš by byl skvělým předsedou nové ČSSD. Má velký dar a nadání poznat, co je dobré a důležité pro lidi. Myslí strategicky, logicky. To mu umožňuje hledat podporu pro své vize a prosadit je. Má jasně seřazené priority. Ví, co je tradiční program ČSSD, že je třeba jej ctít a nehrát sólo, účelově ho neohýbat. Tomáš je mužem naděje a vizí. Dokáže i do neřešitelných situací vnášet chladnou hlavu, být lídrem v opravdovém smyslu slova,“ podpořila svého manžela.

Nicméně hned následující den čekalo Ivu Petříčkovou zklamání, Jan Hamáček svou pozici předsedy ČSSD obhájil. „Dnes jsme nevyhráli. Jestli je to tak správně, ukáže až čas. V životě jsou věci, které se na první pohled jeví jako prohra, ale pohledem z dálky se náš pohled změní. A co se dnes jeví jako výhra, se s odstupem promění v opak,“ mínila manželka ministra zahraničí a odkázala na biblický verš.

Sympatie Petříčkovým projevil např. marketér Martin Jaroš, který konstatoval, že si vítězstvím druhá strana moc nepomohla. Neúspěšný lídr sociálně demokratické kandidátky do europarlamentu, Pavel Poc dokonce mínil, že s manželem vyhráli.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13059 lidí
Lítost nad Petříčkovým odchodem projevovala řada nevoličů ČSSD. „Jako ministr zahraničí je vynikající, a pokud by byl v čele sociální demokracie, pak by jeho působení v pozici předsedy mohlo znamenat posun ČSSD mezi volitelné strany,“ tvrdil například Jiří Kylar, který se vzápětí přiznal, že je sám středopravicovým voličem. „Ale vnímám důležitost kvalitní levicové strany pro demokratickou soutěž politických stran,“ řekl.

Jako „zásadového a slušného člověka“ ocenila Petříčka Monika Křížová, taktéž nevolička ČSSD. „Že vadí panu prezidentovi, to jen dokazuje. Škoda, v jiné době a jiné vládě by byl víc doceněn, i tak udělal mnoho dobrého,“ mínila. „Ahoj, Ivo, nejsem volič ČSSD, ale Tomovi jsem moc fandila. Ukázal, že to jde i jinak, profesionálně, že si lze zachovat tvář a zdravý rozum, přesto být ministrem v této vládě,“ přihlásila se Gabriela Slováková a pochvalných reakcí od nevoličů ČSSD přišlo více.

Ne všichni Petříčkovi a jeho ženě blahopřáli. „Pomodlete se za něj,“ vzkázal Petříčkové analytik Štěpán Kotrba. Eva Křížková se přidala, že Petříček má nejvyšší čas odejít za „svými“, např. do Bursíkova LES.

„Vládnul se zločinci, je to stejnej zmetek jako oni. Sentimentání kecy fungujou jen na blbečky,“ soudil Martin Veselý a Jiří Pohlídal se vyjádřil podobně: „Běžte k šípku. I se svým starým, co se paktuje s Babišem.“

„Kudy chodil, tudy škodil. Byl to poslední hřebík do rakve ČSSD, který se podařilo včas nezatlouct, po Sobotkovi další škůdce ČSSD, veden mesiášskou touhou po vedení ve straně, kterou svým nepochopením stále více podrážel a zapříčinil další ztrátu tradičních voličů ČSSD,“ soudil o Petříčkovi Jindřich Mráz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…