Promlouvá Washington: K masakru v Jemenu

09.10.2016 9:05

Washington dává najevo, že nehodlá se Saúdskou Arábií táhnout za jeden provaz, pokud bude v Jemenu masakrovat civilní obyvatelstvo. Informuje o tom agentura Reuters.

Promlouvá Washington: K masakru v Jemenu
Foto: Ilustrační foto pixabay.com
Popisek: Blízký východ

Mluvčí Národní bezpečnostní rady amerického prezidenta Baracka Obamy Ned Price dal jasně najevo, že Spojené státy nebudou podporovat Saúdskou Arábii válčící v Jemenu donekonečna. Pokud bude saúdské letectvo masakrovat civilní obyvatelstvo, Washington prý spolupráci přehodnotí. V posledních dnech došlo k několika vzdušným úderům, za které krutě zaplatili právě civilisté.

Celý článek najdete zde.

„Ve světle této události jsme se rozhodli přehodnotit již tak dost sníženou podporu koalice vedené Saúdskou Arábií,“ oznámil Price.

8. října ohlásil úředník jemenského ministerstva zdravotnictví, že vzdušné údery koalice vedené Saúdskou Arábií zabily a zranily přes 450 lidí. Jeden u úderů byl údajně veden proti síni, kde se právě odehrávala pohřební smuteční slavnost. Saúdská Arábie však odmítá, že by jí vedená koalice stála za podobným masakrem.

V Jemenu proti sobě bojují šíitští povstalci podporovaní Íránem a vládní jednotky podporované sunnitskou Saúdskou Arábií. Boje trvají už dva a půl roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …