Protáhlý ksicht Fialy. Už si balíte? Drsné dozvuky Klausovy popravy a VIDEO

17.04.2019 21:21

Poslanecká sněmovna ve středu odhlasovala, že poslanec Václav Klaus, který se po vyloučení z ODS odmítl vzdát funkce předsedy školského výboru, bude z tohoto výboru zcela odstraněn. Klaus mladší proti svému odvolání ve sněmovním vystoupení protestoval a pozastavoval se také nad tím, kdo bude zvolen jako jeho nástupce. Zajímavý sestřih z dnešního vystoupení svého i jeho bývalých kolegů sdílel na sociální síti, což následně vyvolalo poměrně živou debatu.

Protáhlý ksicht Fialy. Už si balíte? Drsné dozvuky Klausovy popravy a VIDEO
Foto: screen: ČT24
Popisek: Václav Klaus mladší při svém vystoupení v Poslanecké sněmovně

Pro odvolání Václava Klause ze školského výboru Sněmovny se nakonec vyslovilo 94 ze 150 přítomných poslanců. Proti bylo pouhých 14. Klause na jeho postu nahradil nový nominant občanských demokratů Karel Krejza. „Pan poslanec Krejza, který jako celoživotní obchodník s akciemi se teď má stát expertem na školství...“ kroutil hlavou Klaus nad svým nástupcem.

Anketa

Věříte v úspěch nové pravicové strany Václava Klause?

80%
20%
hlasovalo: 13660 lidí

Protestoval, že jeho odstranění nemá logiku, protože jako celoživotní učitel nemá v jiném sněmovním výboru smysluplné uplatnění. „Má to asi stejnou logiku, jako kdyby pan Bartoš, který v životě neopustil město, byl jmenován do výboru pro zemědělství,“ řekl.

Sérii hlasování předcházela dlouhá debata, která se samozřejmě točila kolem Klause mladšího. Některé úryvky z ní pak poslanec sám sdílel na svém facebooku s komentářem, že debata byla veselá a že nyní bude mít alespoň o třetinu více času věnovat se budování nové strany.

A právě v založení nové strany, kterou Klaus mladší plánuje představit po eurovolbách, jej mnozí s neskrývaným nadšením podporují. Uživatel Pavel Bulka to okomentoval slovy, že ODS si může pomalu balit. Predikuje, že pro příští volby 5 procent voličů tato strana neziská.

Tomáš Vítek na adresu ODS v kontextu s vyloučením Klause ze školského výboru poznamenal, že zcela jistě poškodila stát, jelikož ve Sněmovně není žádný větší odborník na školství. „S tímhle politikařením jděte už do piči,“ nebral si servítky.

Klause juniora ve své reakci podpořil také Milan Ďurnek. Poradil mu, ať se na ty, kteří jej takto vyšachovali, vykašle. Naopak věnování energie do založení nové nezkorumpované strany je prý to nejlepší, co nyní prý může učinit. Neskrýval ani důvěru v to, že s novým politickým subjektem sklidí Klaus úspěch.

Na „protáhlý ksicht Fialy“, až ho Klaus mladší porazí ve volbách, se velmi těší přispěvatelka do diskuse Pavla Machejová. Pevně doufá, že předsedu ODS v tom momentě pak zachytí všechny kamery a fotoaparáty. Už nyní by dala ruku do ohně za to, že s Klausem se Fiala už brzy nebude moct porovnávat.

Jasný obrázek o tom, komu začalo v politice odpočítávání, si po dnešku udělal i Míra Fous. „Rudá fena z ČSSD si myslí, že vyhrála. Stejně jako diletanti kolem Fialy,“ dodal pobaveně.

Ke Klausovu nástupci za ODS do výboru poslanci Karlu Krejzovi pro některé vyvstala řada otazníků typu, zda je skutečně takový odborník na problematiku školství a jakou má v tomto oboru vlastně praxi. Liborovi Traianusovi totiž spíše připadá, že je u nás možné, aby zedník dělal lékaře.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

5:15 „Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

TÝDEN V MÉDIÍCH Velice nevěrohodně působilo bubnování na poplach kvůli ohrožení svobody ze strany on…