Proti Czerninovi nepůjdeš! Senátní kandidat Franěk odhalil, co se mu stalo ve Fialově ODS

09.09.2022 11:45 | Zprávy
autor: nab

Premiér Petr Fiala (ODS) nerozumí lidem, on je ten, kdo naši společnost rozděluje, říká v pořadu Aby bylo jasno kandidát do Senátu za Svobodné René Franěk, který je zároveň dlouholetým členem ODS. Politici vládní pětikoalice podle něj nemohou dělat kontaktní kampaň, jejich frustrace je tak velká, že by jim bylo podle jeho slov zřejmě ublíženo. Nad vyjádřením premiéra o proruských silách směrem k demonstrantům jen nevěřícně kroutí hlavou, Fialu podle něj do křesla předsedy vlády instaloval právě Putin.

Proti Czerninovi nepůjdeš! Senátní kandidat Franěk odhalil, co se mu stalo ve Fialově ODS
Foto: Archiv ODS
Popisek: René Franěk

Úvodem Franěk přibližuje, proč do Senátu nekandiduje za ODS, jejímž je členem, ale za konkurenční stranu Svobodných občanů. V senátním obvodu Jičín vyzve místopředsedu TOP 09 Czernina. „Vyhrál jsem v našem obvodě naprosto primárky. Byla určitá pravidla pro volby do Senátu, a ta strana ODS porušila. Řekli, že kandidovat nebudu, že bude kandidovat pan Czernin za TOP 09, protože podpoří pana Vystrčila na předsedu Senátu,“ krčí rameny. „Našim se to nelíbilo, tedy mi dali svolení, že mohu kandidovat za jiný subjekt,“ vysvětluje Franěk. Celkem dostal tři nabídky, z nichž si vybral nakonec právě Svobodné.

Celý rozhovor najdete ZDE

Hlavním tématem posledních dní byla demonstrace Česko na 1. místě na Václavském náměstí, která proběhla o víkendu. Lidé zde požadovali demisi vlády. Podle Fraňka se ukázalo, že ten, kdo rozděluje naši společnost, je nakonec premiér Petr Fiala (ODS) sám. Reakce premiéra, že akci svolaly proruské síly, podle něj byla potvrzením, že Fiala nemá ani potuchy, co se v lidech odehrává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…