Proti jmenování vlády vyhlásili v Turnově řetězovou hladovku

27.06.2018 13:18

Na protest proti jmenování vlády vyhlásili dnes v Turnově na Semilsku řetězovou hladovku proti komunismu. Spontánní akce, která spojila lidi nespokojené se současnou politickou situací, odstartovala o půlnoci. Každý z účastníků bude držet hladovku 24 hodin. Na začátku bylo zapojeno 15 lidí, teď už 50 a přibývají další.

Proti jmenování vlády vyhlásili v Turnově řetězovou hladovku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Andreje Babiše. Již podruhé

Je to veřejná skupina, do které se může zapojit každý, řekl ČTK iniciátor protestu Karel Šírek z Turnova, který také jako první hladovku zahájil.

Prezident Zeman dnes jmenoval na Pražském hradě druhou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Stalo se tak osm měsíců po sněmovních volbách a pět měsíců po demisi menšinové vlády ANO. Menšinový kabinet ANO a ČSSD by měli ve Sněmovně podporovat komunisté, definitivně o tom rozhodnou o víkendu.

„Protestujeme tímto proti prezidentem republiky Milošem Zemanem jmenované nové vládě, v jejímž čele stojí předlistopadový člen KSČ a někdejší agent StB Andrej Babiš. Poprvé od listopadu 1989 vzniká vláda za přímé podpory komunistické strany, a to je pro nás absolutně nepřípustné,“ řekl Šírek. Řetězová hladovka bude podle něj ukončena až jmenováním nové vlády bez podpory komunistické strany.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Za zrůdnou symboliku považují účastníci protestu jmenování vlády právě 27. června. V Den památky obětí komunistického režimu, který připomíná den, kdy byli po zinscenovaném politickém procesu popraveni oběšením před 68 lety Milada Horáková, Jan Buchal, Oldřich Pecl a Záviš Kalandra. „Je to neúcta, hrubá urážka a poplivání památky všech obětí zločinného komunistického režimu,“ dodal Šírek.

Protestující budou denně zveřejňovat, kdo hladovku drží, a tím denně poukazovat na problém. „Kdyby to byl jeden člověk, tak se o něm napíše a za měsíc zemřel a hotovo. Takhle to můžeme vydržet velmi dlouho,“ dodal iniciátor protestu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…