Happening pod budovou krajského úřadu pojali lidé na první pohled jako recesi - připravili si asi desítku transparentů, za nimi se objevilo i několik dětí v pionýrském kroji. A z reproduktorů se pouštěla jak dobová hudba, tak i stylizované rozhlasové zprávy, které ukazovaly, jak by se asi o dnešní akci referovalo, kdyby KSČ v roce 1989 zůstala u moci. K lidem mezi tím řečnila i maska někdejšího prezidenta Gustáva Husáka, kterou měl na sobě nově zvolený zastupitel Jiří Řehák (nez., za PRO! kraj).
Bubeníček - ideologický pracovník OV KSČ
"Je to dost zlé, co se tu po volbách stalo. U moci se spojí v podstatě všichni, kteří mají zodpovědnost za desítky let špatného vývoje v téhle zemi i kraji," řekl ČTK po skončení demonstrace Řehák. Krom samotných komunistů mu vadí i jejich koaliční partner ČSSD a údajné zapojení k moci ODS.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp