Protikorupční Janeček má vazby na kritizovanou advokátní kancelář

13.12.2011 10:04

Nadační fond proti korupci založený Karlem Janečkem minulý týden kritizoval advokátní kancelář Šachta & Partners kvůli vazbám na podnikatele Ivo Rittiga, který měl zbohatnout na jízdenkách pražské městské hromadné dopravy. Deník Právo v úterý přišel s informací, že má na zmíněnou advokátní kancelář vazby právě i Janeček.

Protikorupční Janeček má vazby na kritizovanou advokátní kancelář
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Podnikatel Karel Janeček
reklama

Janeček totiž sedí v dozorčí radě 5P uzavřeného investičního fondu, a.s., který loni skoupil několik firem sídlících na stejné adrese, na jaké sídlí i Šachta & Partners. Jednateli zmíněných firem byli navíc v minulosti přímo advokáti z kanceláře (David Michal a Kateřina Babáková). Aby toho nebylo málo, má na stejné adrese sídlo také organizační složka firmy Cokeville Assets, přes níž měly být vyváděny peníze z pražského dopravního podniku k rukám podnikatele Rittiga.

Janeček popřel, že by se přes svůj nadační fond jen mstil advokátní kanceláři kvůli možným konfliktům z minulého podnikání. "V žádném případě," ohradil se ostře na dotaz deníku Právo. "Za sebe mohu říct, že jsem ani nevěděl, že pro některé aktivity 5P byly využity služby Šachta & Partners. Se Šachta & Partners nemám osobně nic společného, natož pak nějaké konflikty."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…