Protikorupční fond žádá o vyšetření monackého občanství lobbisty Rittiga

22. 2. 2012 11:09

Výroční zpráva Finančně analytického útvaru ministerstva financí zmiňuje jména vlivných kmotrů ODS Patrika Oulického a bývalého senátora Alexandra Nováka. Chybí ovšem jméno lobbisty Iva Rittiga, který prý stojí za vyváděním milionů z pražského dopravního podniku. Píše server lidovky.cz.

Protikorupční fond žádá o vyšetření monackého občanství lobbisty Rittiga
Foto: Archiv
Popisek: Karel Randák má v Nadačním fondu proti korupci na starosti vyšetřování
reklama

Rittig má v České republice řadu aktivit, má ale monacké občanství. Platí tedy daně ve státě, který má jednu z nejnižších daňových zátěží. Kvůli udržení občanství se musí v malém státě zdržovat alespoň 180 dní  roce.

Rittig v Monaku nepobývá potřebných 180 dní. Měl by o občanství přijít

„Finančně analytický útvar nebo policie by si měla vyžádat mezinárodní pomoc. Důvod jeho rezidenství je, aby se vyhnul placení daní v České republice. Jsme přesvědčeni, že v Monaku nepobývá předepsaných 180 dní,“ řekl lidovkám.cz šéf investigativní sekce protikorupčního fondu Karel Randák.

Rittig v minulosti odmítal, že má nepořádek v daňových odvodech. Za sedm let, co žije v Monaku, prý neměl v Česku žádné zdanitelné příjmy. Nedávno si Rittig také pořídil tryskáč, aby mohl snadněji mezi státy cestovat, připomínají lidovky.cz.

Nadační fond obrátil pozornost na kauzy DPP a na Rittiga

Detektivové z úřadu ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) už před dvěma lety na podzim upozorňovali na podivné přesuny peněz. Informace ale pronikla do médií a od té doby se nic nevyšetřilo.

V minulých dnech se ovšem rozjela nová vyšetřování, kdy Nadační fond proti korupci začal rozkrývat pochybné zakázky pražského dopravního podniku. Téměř ve všech případech je na konci řetězce nepřehledných finančních transakcí jméno Iva Rittiga.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný k zakleknutí v Ostravě: Vy h*vada!

20:50 Volný k zakleknutí v Ostravě: Vy h*vada!

Na tvrdý zásah ostravských strážníků, při kterém policisté zaklekli ženu bez roušky, jež měla vedle …