Protikorupční policie zasahuje v ERÚ

28.08.2014 13:44

V centrále Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v Jihlavě a v jeho pobočce v Ostravě zasahuje protikorupční policie, uvedla Česká televize. Podle informací ČTK zatím nebyl nikdo zadržen. Důvod zásahu policie nesdělila. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej ČTK sdělil, že kriminalisté provádí úkony trestního řízení.

Protikorupční policie zasahuje v ERÚ
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

Chvojka řekl, že ERÚ s razií nesouhlasí, nemůže s ní ale nic dělat. "Osobně považuji za velice zvláštní, že příští týden má pokračovat soud ve kterém je spoluobžalována i paní předsedkyně (Alena Vitásková) a tento týden se rozjíždí další policejní akce," řekl Chvojka. Protikorupční policie na konci března obvinila Vitáskovou z napomáhání trestnému činu a zneužití pravomocí úřední osoby.

V jihlavské pobočce ERÚ nebyla po poledni přítomnost kriminalistů patrná. Nikdo z pracovníků se nechtěl k možnému policejnímu zásahu vyjadřovat, zpravodajku ČTK odkázali na mluvčího úřadu v Praze.

Ostravská pobočka ERÚ sídlí v budově městské části Třebovice. Přítomnost kriminalistů tam podle zjištění ČTK naznačovalo jen několik zaparkovaných aut s cedulí s nápisem Policie za oknem, jedno z nich mělo pražskou poznávací značku. Nikdo ze zaměstnanců ERÚ nechtěl s přítomnými novináři komunikovat, na sekretariátu nikdo nezvedal telefon. Vstup do pobočky je uzavřen, neuspěl ani muž, který chtěl jít do podatelny.

Vitásková je podezřelá v kauze přidělení licencí dvěma solárním elektrárnám v Chomutově. Policie tvrdí, že licence byly vydány předčasně, a jejich majitelé proto dodnes neoprávněně čerpají vyšší příspěvky za vyrobenou energii. Vitásková obvinění odmítá.

Policie k dnešnímu zásahu bližší informace neposkytla. Podle Ibeheje to možná půjde až v příštích dnech. Podle Chvojky dnes nebyl nikdo zadržen, v příkazu k prohlídce byly ale zmiňovány možné trestné činy různých osob. "Probíhali tam také nějaké výslechy a předávání dokumentů," uvedl Chvojka. ERÚ podle něj bude nyní očekávat, co policie sdělí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

15:48 Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

Marek Dalík poprvé od svého propuštění promluvil do médií. Poskytl rozhovor Sabině Slonkové na její …