Protiteroristická jednotka v Maroku spustila velkou akci. Kvůli vraždě dvou žen

30.12.2018 14:28

V Maroku byla 17. prosince nalezena těla dvou mladých žen ze Skandinávie - čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové. V souvislosti s jejich vraždou marocká policie zadržela švýcarského občana a nejen jeho. Zatčeno bylo celkem 20 osob.

Protiteroristická jednotka v Maroku spustila velkou akci. Kvůli vraždě dvou žen
Foto: ČT
Popisek: Marocká ambasáda

Agentura Reuters přinesla informaci o tom, že marocká protiteroristická jednotka zadržela švýcarského občana žijícího v Maroku. Učinila tak v souvislosti s vraždou dvou mladých skandinávských žen, jejichž těla byla objevena ve druhé polovině prosince. Švýcar přitom nebyl jedinou zadrženou osobou. Za mřížemi skončilo 20 lidí.

Zadržené osoby jsou podezřelé z přípravy teroristických akcí, k nimž mělo dojít právě na území Maroka. Tento severoafrický stát přitom pozornosti teroristů prozatím unikal. Naproti tomu v Egyptě již delší dobu řádí teroristé, především příznivci Islámského státu. Před pár dny u pyramid v autobuse s turisty vybouchla po domácku vyrobená bomba. Čtyři lidé bohužel zemřeli.

Mezi zadrženými lidmi jsou také čtyři lidé, kteří tři dny před vraždou přísahali věrnost Islámskému státu. Svůj slib nahráli na video, které nechali kolovat po internetu. Mluvčí policie Boubker Sabik oznámil, že jde o teroristy - osamělé vlky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

11:24 Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

Konečně projednat zákon o lobbingu – to chtějí prosadit Piráti a Starostové na páteční mimořádné sch…