Protivládní demonstrace pokračují. V pondělí byli pozatýkáni ministři

19.03.2012 21:05

Další protesty proti vládnoucí koalici zažila Praha i v pondělí. S transparenty tentokrát přišly na pražský Klárov bez mála dvě stovky členů iniciativy ProAlt spolu s Akčním spolkem nezaměstnaných, Alternativou zdola, Ne základnám a dalšími. V rámci protestů došlo i k občanskému zatčení Nečasových ministrů.

Protivládní demonstrace pokračují. V pondělí byli pozatýkáni ministři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace studentstva proti Dobešovým reformám
reklama

„Vláda proti lidem, lidé proti vládě“, „Už je načase zbavit se Nečase“ nebo „Kvůli tobě, Kalousku, nemám ani na housku“ - to jsou hesla, která stála na četných transparentech protestujících, kteří se sešli po sedmnácté hodině, aby dali najevo nesouhlas s vládou Petra Nečase.

Těsně po začátku demonstrace dorazil přes Mánesův most i další průvod, který vedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, což počet přítomných protestujících zhruba zdvojnásobilo. Podle informací agentury ČTK bylo v jednu chvíli na místě na šest set lidí.

Kalousek do basy, ať podá demisi

Během demonstrace pronesl proslov například předseda školských odborů František Dobšík, místopředseda Odborového svazu hasičů Zdeněk Juřík, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková či prorektor Univerzity Karlovy Stanislav Štech.

Kromě proslovů proběhl také speciální happening, v jehož rámci byli „pozatýkáni“ někteří současní ministři. Ty představovali účastníci demonstrace s maskou či fotkou příslušného politika před obličejem.

Po plánovaném závěru akce kolem šesté hodiny večerní se účastníci za všeobecného skandování hesel typu „Kalousek do basy, ať podá demisi“ přesunuli kolem polské ambasády na Malostranské náměstí, kde byla akce oficiálně ukončena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…