Provokace ze strany dalajlámy a organizátorů, naštval se český senátor. A "nakopl" i Václava Moravce

18.10.2016 17:04

Ke včerejšímu vystoupení dalajlámy na Hradě i k uplynulým volbám v České republice se vyjádřil v pořadu DVTV.cz senátor a předseda Strany Práv Občanů Jan Veleba.

Provokace ze strany dalajlámy a organizátorů, naštval se český senátor. A "nakopl" i Václava Moravce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba
reklama

„Řekl bych, že ze strany dalajlámy a organizátorů to byla provokace,“ řekl Veleba k vystoupení dalajlámy, jemuž Správa Pražského hradu neumožnila postavit pódium. „Zcela určitě to nebylo domluvené dopředu. Nepamatuji si, kdy se naposledy stavělo pódium pro jakého prezidenta, myslím si, že to byl americký prezident Barack Obama,“ sdělil. Prezident Miloš Zeman se podle něj nechce s dalajlámou sejít. „A já si myslím, že je to v pořádku. My jsme uznali politiku jednotné Číny a tyto návštěvy tuto politiku rozvolňují,“ myslí si. 

„Uspěli jsme,“ vyjádřil se následně Veleba ke krajským volbám, v nichž strana kandidovala společně se stranou Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamury. „Já sám jsem kandidoval na Vysočině, kterou jsem projel na traktoru. A nebylo to jen o migraci, jsou i krajská témata. Chtěl jsem mluvit in natura s lidmi,“ řekl.

Jeho strana podle Veleby bude vládnout v jednom kraji, dohoda ale ještě není podepsaná. „Média o tom nevědí,“ sdělil tajemně Veleba.

  • Video najdete ZDE

Zda SPO půjde s SPD i do parlamentních voleb, se bude teprve rozhodovat. „Přemýšlíme o tom. Pokud by to byla koalice, je třeba deset procent, což si myslím, že by to byl risk. Budeme zkrátka a dobře debatovat o tom, jak do těch voleb půjdeme,“ sdělil. O spojení v jednu stranu se prý zatím neuvažuje. V programu bude zcela jistě zastoupena i problematika migrace. 

Programy obou stran jsou výrazně podobné. „Ta koalice byla normální. Tomio Okamura v mých očích je moderní politik amerického střihu,“ zmínil. „A já jsem typ jiný – jsem zemědělec, jsem starší. Ale názory máme velmi podobné,“ dodal.

Veleba se následně rozohnil nad tím, že po senátních a krajských volbách nedostal v České televizi ani vteřinu času. „Je v tom záměr,“ tvrdí Veleba. Podle něj jde o snahu o vygumování jeho jména ze strany moderátora Václava Moravce.

Závěrem se Veleba vyjádřil k migrační krizi. „Evropa havarovala. Evropě hrozí velký průšvih a islamizace. A je jen otázka času, kdy, pokud se nezavřou hranice,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…