Prožrali jste to! Ve Sněmovně bylo zase jednou horko. Zatápěl Laudát

30.06.2017 10:58 | Zprávy

Podmínky pro poskytování dávek na takzvané zvláštní pomůcky zdravotně postiženým lidem se zřejmě zmírní. Zvýší se také příspěvek na mobilitu. Předpokládá to poslanecká novela, kterou dnes schválila s některými úpravami téměř jednomyslně Sněmovna. Pro hlasovalo 129 ze 134 přítomných poslanců, proti nebyl nikdo, píše ČTK.

Prožrali jste to! Ve Sněmovně bylo zase jednou horko. Zatápěl Laudát
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

„Ambicí novely je zlepšení přístupu zdravotně postižených ke zvláštním pomůckám, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění,“ uvedl za předkladatele Vít Kaňkovský (KDU-ČSL). Handicapovaným lidem pomáhají vrátit se do běžného života, připomněl.

Předlohu v diskusi podpořil navzdory dopadům na státní rozpočet ministr financí Ivan Pilný (ANO), ale i František Laudát z opoziční TOP 09. Laudát ale koalici nařkl, že rozdávala peníze lidem, kteří je nepotřebují, a přijímala nadměrný počet nových úředníků. „Dostáváte republiku do obrovské pasti. Prožrali jste růst, to je výsledek vaší politiky,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi jako prasata v žitě? Ukázal jiný svět za Prahou

4:40 Češi jako prasata v žitě? Ukázal jiný svět za Prahou

Málo peněz z daní, špatné pracovní příležitosti, odliv mladých lidí, ale i každodenní nepříjemnosti …