Prudce zdraží vepřové i kuřecí maso. Na vině je vysoká cena obilí

25.08.2012 19:24

Roste DPH a lidé jsou v obchodech nuceni dlouze přemýšlet o tom, co si koupí. U řezníků se jim teď situace ještě ztíží. Řezníci hlásí, že budou nuceni zvednout cenu vepřového i kuřecího masa, což odnesou především milovníci grilování.

Prudce zdraží vepřové i kuřecí maso. Na vině je vysoká cena obilí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Maso na grilu

Nejen milovníci grilování budou již od příštího týdne nuceni sáhnout při koupi masa podstatně hlouběji do kapsy. Podle serveru Týden.cz se cena vepřového i kuřecího masa zvedne o deset až patnáct korun za kilogram. A kdo za to může?

Vysoké ceny vydrží dlouho

"Je to způsobeno dražším obilím a tím pádem i dražším krmivem pro prasata a pro drůbež," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ předseda Českého svazu zpracovatelů drůbeže Jaromír Kloud.  "K tomu je nutné počítat se zvýšenou spotřebou masa v Německu. Je pěkné počasí, hodně se griluje a zvýšená spotřeba v tak velké zemi dokáže ovlivnit ceny na trhu v celé Evropě," dodal Kloud.

Spotřebitelé navíc nemohou počítat s tím, že by se ceny dotčených mas v dohledné době opět vrátily na nižší hladinu. Chovatelé sice momentálního zvýšení cen nejspíše využijí k doplnění svých chovů, ale několik měsíců potrvá, než nová zvířata dorostou, a právě v těchto měsících se ceny udrží nahoře.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

17:40 Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval komentátora serveru Info.cz Petra…